Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri


Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri 2019 Güncel Fiyatlandırma

Ev sahibi ya da kiracı olsun; her vatandaş kullandığı gayrimenkulün (konut ya da işyeri) su,elektrik ve doğalgaz aboneliklerini kendi şahsı adına almakla yükümlüdür. Abonelik ücretleri ve gereken belgeleri elektrik, su ve doğalgaz için ayrı ayrı ibraz etmek gerekiyor.
Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Doğalgaz aboneliğinin üzerine alınabilmesi için nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi ve tesisat numarasının bulundurulması yeterli oluyor. Kiracılar, doğalgaz abonelik ücreti 432 TL olarak ödeniyor. Ödemeler, iki taksit halinde yapılabildiği gibi faturaya da yansıtılabiliyor.

Elektrik Aboneliği Ücreti Ne Kadar?

Elektrik aboneliğinin üzerine alınması için; kira sözleşmesi, DASK poliçesi, tesisat numarası ve nüfus cüzdanı bulundurmak yeterli oluyor.

    • Bedelin Adı Ücret Güvence Bedeli Mesken için sözleşme gücü kW başına 23,70 TL Kesme-Bağlama Bedeli İşlem başına 26,80 TL Damga Vergisi Toplam güvence bedelinin binde 9,48’i dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir.
  • Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 118,50 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (142,20 TL) civarındadır.

Su Aboneliği Ücreti

Su aboneliğinin üzerine alınması için; nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi DASK poliçesi ve tesisat numarasını bulundurmak yeterli oluyor. Su aboneliğinin ücreti 2019 dönemi için 146,40 TL olarak belirleniyor. Abonelik ücreti, peşin olarak ödenebildiği gibi faturalara da yansıtılabiliyor.
Kiracı elektrik aboneliğini üzerine almak zorunda mı ya da diğer doğal gaz ve su aboneliklerini üzerine almak zorunda mı?

Hukuksal alanda sorun yaşamamak için hem ev sahibi, hem de kiracı bakımından abonelikleri oturan şahıs adına almak kanunen zorunludur.

2019 Yerel Seçimleri İl İlçe Belediye Başkanları Tam İsim Listesi

[Toplam:10    Ortalama:4.9/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkında yorum “Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri”