Adana’nın Yeni Stadyumu Koza Arena’da Son Hali

Adana Yeni Stadyumuna Kavuşuyor!

Adana Sarıçam da bulunan 102 dönüm arazi üzerine yapılacak olan stadyumun bitiş tarihi belirlendi. Koza Arena Stadyumu 3 senedir bu sezona yetişecek deniliyor ama bir türlü yetişmiyordu. Toki beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır, diyerek stadyumun önümüzdeki futbol sezonuna yetiştirileceğini belirtiyor.
Yeni Adana Stadyumu Son Hali

 

Adana Şehir Stadyumumuzda çatı kaplaması tamamlandı. Son aşama kaldı “Futbol Sahası“. 33 bin kişi kapasiteli yeni stadın 2019 yılında faaliyete girmesi bekleniyor. 6 kattan oluşan ve bünyesinde sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 124 turnike, çağdaş basın ve VIP tribününü barındıran Koza Arena engellilere göre inşa edilen bir stadyum.

Etrafından 431’i kapalı toplam bin 444 araçlık otopark yer alıyor. Alt tribünde yine engelliler için 172 kişilik bölüm ve 172 refakatçi koltuğu bulunuyor. Statta hibrit çim uygulanacak. Koza-Arena Stadı kent merkezine 14 kilometre uzaklıkta ve otomobil ile ortalama hızla 20 dakikada gidilebilecek.
Tren garına 10 km, otobüs terminaline 20 km, Şakirpaşa Havalimanı’na 14 km, Real M1 Tepe Alışveriş Merkezi 17 km, 5 Ocak Fatih Terim Stadı 10 km, Turgut Özal Bulvarı’na uzaklığının ise 14 kilometre olduğu ölçüldü.

İşte KozArena Stadının Yeri

[Toplam:6    Ortalama:5/5]

Bu Haberi Okuyanlar Şunları da Okudu!

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.