İmarhaber

Aliağa İmara Açılacak Yerler

Horozgediği İmar Alanı Genişletilecek… Yeni imar planıyla birlikte birlikte ticaret ve konut imarı artırılacak.

Aliağa İmara Açılacak Yerler
Google News
15 Ekim 2019 - 23:09

Horozgediği İmar Alanı Genişletilecek

Aliağa – Foça otoyol güzergahında bulunan Horozgediği ‘nde sanayi kullanımlı alanlar yoğunlukta bulunuyor. Yeni imar planıyla birlikte birlikte ticaret ve konut imarı artırılacak. Spor Tesisi ve Eğitim Alanı olarak düzenlenen alan arasında tampon bölge oluşturacak şekilde “Park ve Dinlenme Alanı” olarak düzenlecek Karayoluna cepheli parsellerde Ticaret Alanları planlanıyor.

Aliağa’da; mevcut veriler, plan kararları ve gelişme eğilimleri dikkate alınarak, arazi kullanım kararlarında, onaylı planlardan farklı düzenlemeler yapıldı. İlçe sınırları içinde mahalleye dönüşen eski köylerin çevresinde ve sanayi alanlarına yakın bölümlerde yeni gelişme alanları düzenlendi.

Onaylı imar planları bulunan alanlar, gelişme alanı olarak kabul edildi. Ayrıca Yeni Şakran ve Helvacı bölgelerinde de kentsel gelişim alanları planlandı. Canlı, Çırpı ve Ayaskent de yeni alanlar imara açılacak.  Yerleşkelerin güneydoğusunda ve doğusunda alt ölçekli planlar hazırlanacak.

Tepeboz’da tarımsal nitelikli bölümde yapılaşma kararları kaldırıldı, Bozköy’ün kuzeyinde, tarımsal niteliği olmayan alanlar kentsel gelişme alanı olarak düzenlendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları