Ankara 19 Mayıs Stadyumu Yıkılıyor

Ankara’nın en büyüğü olan 19 Mayıs Stadyumu, bu sene yıkılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Başkan Gökçek başkente yapılacak stat için buluştu. Toplantıda Ankara 19 Mayıs Stadı’nın yerine 42 bin kişilik modern bir stat yapılması kararlaştırıldı

imar haber

Bursa, Konya, Antalya ve Rize gibi şehirlere modern statlar kazandırılırken başkent Ankara’nın spor alanında en büyük eksiği olan stadyum bir türlü yapılmadı. Ankara spor camiasından önemli isimlerin her fırsatta dile getirdiği stadyum sorunu ile ilgili geçtiğimiz hafta önemli bir adım atıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Altındağ’daki bakanlık binasında başkente yapılacak yeni stadyum ile ilgili bir toplantı yaptığı öğrenildi.

imar haber

19 MAYIS STADI YIKILIYOR
Taraflar başkente yakışır modern bir stadın hayata geçirilmesi konusunda ortak karar aldı. Toplantıda alınan bir diğer önemli karar ise yeni yapılacak stadın yeri konusunda oldu. Toplantıda yeni stat için Ankaragücü ve Gençlerbirliği’nin maçlarını oynadığı 19 Mayıs Stadyumu’nun yerinin en uygun yer olduğu üzerinde duruldu. Toplantıda Ankara 19 Mayıs Stadı’nın yerine 42 bin kişilik modern bir stat yapılması kararlaştırıldı.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.