İmarhaber

Ayvalık’ta Kiralık ve Satılık Hazine Arazileri

Balıkesir Ayvalık Milli Emlak 15 Adet Arsanın Satışını ve 3 Adet Arsanın da Kiralama İhalesini 2 Temmuz 2021 Tarihinde Gerçekleştirecektir.

Ayvalık’ta Kiralık ve Satılık Hazine Arazileri
Google News
19 Haziran 2021 - 10:54

Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, sınırlarında bulunan ve aşağıda bilgileri verilen Hazineye ait taşınmazların hizasında yazılı gün ve saatte 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,12, 13, 14 ve 15.nci sıradakilerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Satış , 16, 17,18. nci . sıradakilerin ise 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Kiralama ihalesi Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğünde yapılacak.

İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar aşağıda sayılan belgeleri Ayvalık Milli Emlak Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

 • Geçici teminatın yatırıldığına dair Makbuz yada Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri süresiz geçici teminat mektupları ile Hazine Müsteşarlığınca İhraç Edilen Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu Senetler yerine düzenlenen belgeler
 • Yasal yerleşim yerini gösterir belge,
 • Tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri,
 • Gerçek Kişilerin T.C Kimlik numarasını bildirmeleri ile Nüfus Cüzdanı suretini vermeleri, Tüzel Kişilerin Vergi Kimlik numarasını bildirmeleri,
 • Özel Hukuk Tüzel Kişilerinin, İdare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile Tüzel Kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküleri veya vekaletname , kamu tüzel kişilerinin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge.

Satılacak taşınmazın ihale bedeli peşin ödenebileceği gibi, talep üzerine ihale bedelinin 1/4 ‘ü peşin , kalan kısmına Kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla 2 (iki) yılda, üçer aylık dilimler halinde 8 taksit yapılabilecektir.

Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı D.İ.K nun 37. maddesine uygun olarak hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

İhale dosyası ve şartnamesi mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilir.

Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Tel: 0 266 312 31 02

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları