Başkan Gümrükçü'den deprem gönüllülerine teşekkür | 24 Şubat 2024İmar Haber

24 Şubat 2024 - 10:18

Başkan Gümrükçü’den deprem gönüllülerine teşekkür

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI UTKU GÜMRÜKÇÜ, 5 ARALIK DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ’NDE İZMİR DEPREMİNDEN ETKİLENEN AİLELERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK AMACIYLA SÜRDÜRDÜKLERİ ÇALIŞMALARA BİREYSEL VE KURUMSAL OLARAK DESTEK VEREN GÖNÜLLÜLERLE ONLİNE TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ.

Başkan Gümrükçü’den deprem gönüllülerine teşekkür
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 14:15

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskan-gumrukcuden-deprem-gonullulerine-tesekkur/30689/" title="facebook">

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde İzmir depreminden etkilenen ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürdürdükleri çalışmalara bireysel ve kurumsal olarak destek veren gönüllülerle online toplantıda bir araya geldi.

30 Ekim tarihinde meydana gelen ve birçok çevre il ve ilçeden hissedilen depremden en çok etkilenen yerlerin başında Bayraklı geldi. Bayraklı’da kurulan çadır kentte depremzedelerin ihtiyaçlarıyla ilk günden itibaren yakından ilgilenen Başkan Utku Gümrükçü, bu süreçte yardım çalışmalarına gönüllü olarak destek veren vatandaşlarla online toplantıda bir araya geldi.

“Yaralarımızı birlikte sardık”

Depremin açtığı yaraları gönüllü vatandaşların desteğiyle daha kolay sardıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Öncelikle depremde kaybettiğimiz bütün canlarımızı bir kez daha rahmetle ve özlemle anıyorum. Gönüllülerimiz gerek depremden hemen sonra gerekse ilerleyen süreçte depremzedelerimizin ihtiyaçlarına yetişemeyeceğimizi düşündüğümüz her an gösterdikleri dayanışmayla bizlere güç verdi. Özellikle kadın ve çocuklarımızın bu süreci en az hasarla atlatmaları için fedakarca sorumluluk aldılar. Böylece depremzedelerimizin eski normal yaşantılarına daha hızlı dönmelerini sağladık. Bireysel ve kurumsal olarak dayanışmamıza omuz veren tüm gönüllülerimize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyor, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutluyorum” dedi.