Başkan Kaplan'dan vatandaş ve esnafa nefes aldıran karar | 21 Şubat 2024İmar Haber

21 Şubat 2024 - 05:09

Başkan Kaplan’dan vatandaş ve esnafa nefes aldıran karar

KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN MÜLKİYETİ BELEDİYEYE AİT İŞ YERLERİNDEN KİRA ÖDEMELERİNİN KAPALI OLDUKLARI SÜRE BOYUNCA ALINMAYACAĞINI VE KATI ATIK ÜCRET TARİFESİNDE ZAMMA GEÇİT VERMEYEREK 2020 YILI TARİFE ÜCRETLERİNİN GEÇERLİ OLACAĞINI BELİRTTİ.

Başkan Kaplan’dan vatandaş ve esnafa nefes aldıran karar
Son Güncelleme :

06 Aralık 2020 - 14:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskan-kaplandan-vatandas-ve-esnafa-nefes-aldiran-karar/31377/" title="facebook">

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerinden kira ödemelerinin kapalı oldukları süre boyunca alınmayacağını ve katı atık ücret tarifesinde zamma geçit vermeyerek 2020 yılı tarife ücretlerinin geçerli olacağını belirtti.

Korona virüs ile mücadele kapsamında tüm yurtta alınan üst düzey tedbirler sebebiyle esnafın ve vatandaşın ekonomik anlamda rahat bir nefes alması adına Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan iki önemli karara imza attı. Başkan Kaplan gerek virüsle mücadelede ve gerekse ekonomik anlamda Koçarlı halkına destek olmaya devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında kapanarak faaliyet gösteremeyen mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerinden kira alınmayacağını duyuran Kaplan, “Ülkece zor bir süreçten geçiyoruz. Koçarlı Belediyesi olarak pandemi süresince tüm ekibimiz ile sahada gece gündüz çalışıyoruz. Bu süreçte esnafımızı rahatlatmak ve ekonomik anlamda destek olmak için Daha öncede yaptığımız gibi kapalı iş yerlerimizden kira almayacağız. Bu süreçte esnafımız ve vatandaşlarımızla omuz omuzayız bu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

Katı atık ücretlerine zam yapılmayacak

Başkan Kaplan, yaptığı açıklamada ayrıca “Belediyemiz tarafından alınan katı atık ücretlerinde bu sene zam yok. Aralık ayı olağan meclis toplantımızda meclis üyelerimize önerimizi sunduk. Alınan karar doğrultusunda 2021 yılında zam yapılmayacak” diye konuştu.