Başkan Söğüt: "Barbaros ve Kabakoz için tüm adımlar atıldı" | 21 Haziran 2024İmar Haber

21 Haziran 2024 - 23:27

Başkan Söğüt: “Barbaros ve Kabakoz için tüm adımlar atıldı”

KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANI ŞENER SÖĞÜT, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM’UN BARBAROS VE KABAKOZ İÇİN VERDİĞİ MÜJDENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, TÜM ADIMLARIN ATILDIĞINI SÖYLEDİ. SÖĞÜT, “520 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ ALANDA 1300 KONUT İNŞA EDİLECEK. BAKANIMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ KONUTLARIN TEMELLERİ 2021’İN İLK YARISINDA ATILACAK” DEDİ.

Başkan Söğüt: “Barbaros ve Kabakoz için tüm adımlar atıldı”
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 12:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/baskan-sogut-barbaros-ve-kabakoz-icin-tum-adimlar-atildi/46767/" title="facebook">

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Barbaros ve Kabakoz için verdiği müjdenin önemli olduğunu belirterek, tüm adımların atıldığını söyledi. Söğüt, “520 bin metrekare büyüklüğündeki alanda 1300 konut inşa edilecek. Bakanımızın da dediği gibi konutların temelleri 2021’in ilk yarısında atılacak” dedi.

Kocaeli’nde geçtiğimiz hafta bir dizi programa katılan Bakan Murat Kurum, Körfez Barbaros Mahallesi ve Kabakoz bölgesindeki riskli alandaki binaların taşınması ile ilgili olarak çalışmalarda sona gelindiğini belirterek, Derince ve Körfez arasında belirlenen rezerv bölgede 1300 konutun inşaatına başlanacağını kaydetti.

“Tüm adımları attık”

Bakan Murat Kurum’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkürlerini sunan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Depremden bu yana bu konu ilçemiz için adeta bir yara gibiydi. Çok şükür Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın ve Bakanımız Murat Kurum’un sayesinde sonuca ulaştırma noktasında tüm adımları attık. 520 bin metrekare büyüklüğündeki alanda 1300 konut inşa edilecek. Vatandaşlarımızla görüşerek onları buraya taşıyacağız. Bakanımızın da dediği gibi konutların temelleri 2021’in ilk yarısında atılacak. Hızlı bir şekilde tamamlanarak vatandaşlarımızın taşınmasını sağlayacağız. Bir sorunu daha tüm vatandaşlarımızla görüşüp anlaşarak halletmiş olacağız” ifadelerini kullandı.