İmarhaber

Bayburt Karayolu Nihai ÇED Raporu

Bayburt İli, Aydıntepe İlçesi, Yumurtalık-Konursu Mevkii, Soğanlıdağ Tüneli ve Bağlantı Yolları Son Şekli Verildi.

Bayburt Karayolu Nihai ÇED Raporu
Google News
18 Mayıs 2021 - 17:39

Bayburt İli, Aydıntepe İlçesi, Yumurtalık-Konursu Mevkii’nde , Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “(Çaykara-Uzungöl) Ayrımı-Karaçam-Bayburt Devlet Yolu Karaçam Geçişi-Soğanlıdağ Tüneli Ve Bağlantı Yolları” Projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği’nin 14.Maddesi (1) no’lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır.

Projenin toplam uzunluğu 30.946 m. olup, güzergahın yaklaşık 12 km’si Trabzon İli, ~19 km’si ise Bayburt İl sınırlarından geçmektedir. Yapılması planlanan yol, bir gidiş bir geliş olmak üzere toplam 2 şeritli olarak planlanmıştır. Şerit genişliği 3,5 m, banket genişliği ise 2,5 m olmak üzere toplam platform genişliği 12 m olarak projelendirilmiştir.

soganli-tuneli-nereden-gececek
Soğanlı Tüneline Giriş Yolu (Km:49+000 Civarı, Trabzon İli Çaykara İlçesi)

Proje kapsamında 3 adet tünel, 6 adet viyadük/köprü, 7 adet kavşak, 6 adet alt geçit (yaya ve hayvan altgeçidi) ve 33 adet menfez tesis edilecektir.

Soğanlıdağ Tüneli ile geçiş sağlanmış olup Km= 60+775.84’deKılıçkaya Kavşağı ile Soğanlı Tüneline girmeyecek araçların geri dönüşlerini ve Kılıçkaya Köyü ve Sırataşlar Köyü’ne ulaşım sağlanması planlanmıştır.

Aydıntepe İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları