Belediyeye ait dükkanlarda kiracı olan esnafa müjde | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 16:18

Belediyeye ait dükkanlarda kiracı olan esnafa müjde

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA, KORONA VİRÜS (COVİT-19) PANDEMESİ DOLAYISI İLE ESNAFA DESTEK OLMAK AMACIYLA BELEDİYEYE AİT İŞ YERLERİNDE KİRACI KONUMUNDA OLAN ESNAFLARDAN DÜKKANINI KAPATANLARDAN 3 AY KİRA ALINMAYACAĞINI VE İŞ YERİ AÇIK OLAN ESNAFLARDAN İSE KİRA BEDELİNDE 3 AY BOYUNCA YÜZDE 50 İNDİRİME GİDİLECEĞİ KAYDEDİLDİ.

Belediyeye ait dükkanlarda kiracı olan esnafa müjde
Son Güncelleme :

22 Aralık 2020 - 13:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/belediyeye-ait-dukkanlarda-kiraci-olan-esnafa-mujde/43429/" title="facebook">

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan açıklamada, korona virüs (Covit-19) pandemesi dolayısı ile esnafa destek olmak amacıyla belediyeye ait iş yerlerinde kiracı konumunda olan esnaflardan dükkanını kapatanlardan 3 ay kira alınmayacağı ve iş yeri açık olan esnaflardan ise kira bedelinde 3 ay boyunca yüzde 50 indirime gidileceği kaydedildi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19’la mücadele kapsamında aldığı tedbirler kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatıyla genelge kapsamında işyerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracısı konumundaki esnafımızdan, üç ay kira alınmayacağını, yine pandemiden ekonomik olarak etkilenen ve faaliyetlerinde azalma meydana gelen kiracılardan ise kira bedellerinden 3 ay boyunca yüzde 50 indirime gideceklerini ifade etti. Başkan Zeybek, “Belediye olarak esnafımızın yanındayız. Bu zor günleri inşallah birlikte aşacağız. Afyonkarahisar’da esnafımızla kader birliği yaptık. Sıkıntılarını paylaşarak gideriyoruz. Genelge kapsamında işyerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracısı konumundaki esnafımızdan, üç ay kira almayacağız. Yine pandemi günleri boyunca ekonomik olarak etkilenerek faaliyetlerinde azalma meydana gelen kiracılarımızın kira ücretlerinden 3 ay boyunca yüzde 50 indirim yapma kararı aldık. Genelge gereği yüzde 18’den yüzde 8’e indirilen işyeri kiralama hizmetlerindeki KDV oranını 1 Haziran’a kadar uzattık. Buradan özel mülk sahiplerine de bir çağrım olacak. El birliği ile kira ücretlerinin ertelenmesini ve bu zorlu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatılmasını istiyoruz. Aldığımız kararların esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Öte yandan, Başkan Zeybek özel mülk dükkan sahiplerine de seslenerek kira ücretlerini ertelemeleri konusunda çağrıda bulundu.