Ekonomi Haber Girişi: 06.05.2021 - 18:29, Güncelleme: 13.02.2022 - 21:41

Bir Teknoloji Şirketinden Daha Halka Arz

 

Bir Teknoloji Şirketinden Daha Halka Arz

Penta Teknoloji Halka Arz Ediyor! Teknoloji Markalarının Türkiye'deki Dağıtıcısı Penta Teknoloji, 5-6 Mayıs Tarihlerinde Halka Arz Gerçekletirilecek. Penta teknoloji kimin? Penta teknoloji ne iş yapar? Penta halka arz eşit mi oransal mı? Penta halka arz hisse kodu ne? Penta teknoloji kimin? Penta teknoloji ne iş yapar?
PENTA HALKA ARZ NE ZAMAN? Penta Teknoloji 6-7 Mayıs tarihleri arasında talep toplamaya başlıyor. Mobil bankacılık üzerinden yatırım hesabı olanlar mesai saatleri içerisinde Talep Giriş başvurusu yapabilirler. PENTA HİSSE FİYAT ARALIĞI NE KADAR? 32 - 38 ₺ fiyat aralığından talep toplayacak olan Penta Teknoloji hisselerinin 17 Mayıs Pazartesi günü borsada işlem görmeye başlayacak. PENTA HALKA ARZ EŞİT Mİ, ORANSAL MI? Ek satış hakkı ile beraber halka açıklık oranı yüzde 48,34'e çıkacak olan Penta Teknoloji halka arzı, yurt içi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle satılacak. PENTA HALKA ARZ KİMİN? NE İŞ YAPAR?   Penta Teknoloji’nin yüzde 54,30'u, aktif büyüklüğü ve yatırımları itibarıyla Türkiye’nin en büyük halka açık girişim sermayesi şirketi Gözde Girişim'e ait bulunuyor.  Mersa Sistem’le yaptığı stratejik ortaklık sayesinde Yıldız Holding çatısı altına katılarak sektörde ilk üç oyuncu arasına yükselen Penta Teknoloji, gerçekleştirdiği Medyasoft, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim, Sayısal Grafik ve Exper Bilgisayar şirket satın almalarıylasektör liderliği hedefi ve katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda ürünçeşitliliğini artırdı.  Şirket 40’ın üzerinde teknoloji markasında, bilgisayar, çevre birimi ve aksesuarlar, bilgisayarbileşenleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri, yazılım, yazıcı ve sarf malzemeleri başta olmak üzere, uçtan uca teknolojik çözümleri geniş ürün gamıyla sunabildiği 6 temel ürün kategorisini, yaygın bayi ağı aracılığıyla tüm Türkiye ile buluşturmaktadır. Penta Teknoloji’nin müşterileri, Türkiye’nin tüm bölgelerine yayılmış şekilde faaliyet gösteren, bayi, perakende satıcı, katma değerli satıcı ve alt dağıtıcılardan oluşmakta olup, Şirket’in satış kanalında yaklaşık 9.000 müşterisi bulunmaktadır.  Şirket, çeşitli markalarda Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcı konumundadır. Teknoloji alanındaneredeyse hemen her ürün kategorisinde varlık gösteren Şirket’in, aralarında Autodesk, Logitech, MSI, OKI, ViewSonic, Wacom, ve Xerox’un da yer aldığı, 15 tedarikçi ile 22’den fazla ürün grubu için imzaladığı tek dağıtıcılık anlaşmaları mevcuttur.  Penta Teknoloji Halka Arz Bilgileri İhraççı: Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. Halka Arz Eden Pay Sahipleri: Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Gerçek Kişi Ortaklar Konsorsiyum Lideri: İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.  Halka Arz Şekli: Sermaye Artırımı 12.000.000 TL Ortak Satışı: 6.378.752 TL Toplam: 18.378.752 TL Çıkarılmış Sermaye: 31.724.000 TL  Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye: 43.724.000 TL  Ek Satışa Sunulan Pay Miktarı: 2.756.809 TL nominal değerli paylar (%15 ek satış oranı)  Ek Satış Sonrası Halka Açıklık Oranı: %48,34  Fiyat Aralığı: 32 – 38 TL  Satmama Taahhütleri: Şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri için 180 Gün  Fiyat İstikrarı: Planlanıyor  Fiyat İstikrarı Süresi: Payların BİAŞ’de işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün  Halka Açıklık Oranı: %42,03
Penta Teknoloji Halka Arz Ediyor! Teknoloji Markalarının Türkiye'deki Dağıtıcısı Penta Teknoloji, 5-6 Mayıs Tarihlerinde Halka Arz Gerçekletirilecek. Penta teknoloji kimin? Penta teknoloji ne iş yapar? Penta halka arz eşit mi oransal mı? Penta halka arz hisse kodu ne? Penta teknoloji kimin? Penta teknoloji ne iş yapar?

PENTA HALKA ARZ NE ZAMAN?

Penta Teknoloji 6-7 Mayıs tarihleri arasında talep toplamaya başlıyor. Mobil bankacılık üzerinden yatırım hesabı olanlar mesai saatleri içerisinde Talep Giriş başvurusu yapabilirler.

PENTA HİSSE FİYAT ARALIĞI NE KADAR?

32 - 38 ₺ fiyat aralığından talep toplayacak olan Penta Teknoloji hisselerinin 17 Mayıs Pazartesi günü borsada işlem görmeye başlayacak.

PENTA HALKA ARZ EŞİT Mİ, ORANSAL MI?

Ek satış hakkı ile beraber halka açıklık oranı yüzde 48,34'e çıkacak olan Penta Teknoloji halka arzı, yurt içi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemiyle satılacak.

PENTA HALKA ARZ KİMİN? NE İŞ YAPAR?  

Penta Teknoloji’nin yüzde 54,30'u, aktif büyüklüğü ve yatırımları itibarıyla Türkiye’nin en büyük halka açık girişim sermayesi şirketi Gözde Girişim'e ait bulunuyor.  Mersa Sistem’le yaptığı stratejik ortaklık sayesinde Yıldız Holding çatısı altına katılarak sektörde ilk üç oyuncu arasına yükselen Penta Teknoloji, gerçekleştirdiği Medyasoft, Ekip Elektronik, Beyaz İletişim, Sayısal Grafik ve Exper Bilgisayar şirket satın almalarıylasektör liderliği hedefi ve katma değerli dağıtıcılığa yatırım yapma stratejisi doğrultusunda ürünçeşitliliğini artırdı.  Şirket 40’ın üzerinde teknoloji markasında, bilgisayar, çevre birimi ve aksesuarlar, bilgisayarbileşenleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri, yazılım, yazıcı ve sarf malzemeleri başta olmak üzere, uçtan uca teknolojik çözümleri geniş ürün gamıyla sunabildiği 6 temel ürün kategorisini, yaygın bayi ağı aracılığıyla tüm Türkiye ile buluşturmaktadır. Penta Teknoloji’nin müşterileri, Türkiye’nin tüm bölgelerine yayılmış şekilde faaliyet gösteren, bayi, perakende satıcı, katma değerli satıcı ve alt dağıtıcılardan oluşmakta olup, Şirket’in satış kanalında yaklaşık 9.000 müşterisi bulunmaktadır.  Şirket, çeşitli markalarda Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcı konumundadır. Teknoloji alanındaneredeyse hemen her ürün kategorisinde varlık gösteren Şirket’in, aralarında Autodesk, Logitech, MSI, OKI, ViewSonic, Wacom, ve Xerox’un da yer aldığı, 15 tedarikçi ile 22’den fazla ürün grubu için imzaladığı tek dağıtıcılık anlaşmaları mevcuttur. 

Penta Teknoloji Halka Arz Bilgileri

İhraççı:  Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Halka Arz Eden Pay Sahipleri: Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Gerçek Kişi Ortaklar

Konsorsiyum Lideri: İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 

Halka Arz Şekli: Sermaye Artırımı 12.000.000 TL

Ortak Satışı: 6.378.752 TL

Toplam: 18.378.752 TL

Çıkarılmış Sermaye: 31.724.000 TL 

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye: 43.724.000 TL 

Ek Satışa Sunulan Pay Miktarı: 2.756.809 TL nominal değerli paylar (%15 ek satış oranı) 

Ek Satış Sonrası Halka Açıklık Oranı: %48,34 

Fiyat Aralığı: 32 – 38 TL 

Satmama Taahhütleri: Şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri için 180 Gün 

Fiyat İstikrarı: Planlanıyor 

Fiyat İstikrarı Süresi: Payların BİAŞ’de işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün 

Halka Açıklık Oranı: %42,03

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.