İmarhaber

Black Desert Remastered Konut Sistemi

Black Desert Remastered Konut Sistemi
Google News
13 Eylül 2018 - 14:47

Türkiye’de oyuncular tarafından hızla ivme kaydeden bir mmorpg oyunu olan Black Desert Online, Pearl Abyss tarafından bizlere sunulmaktadır. Oyun her ne kadar mmorpg olsa da içerdiği beceriler sayesinde oyuncular kendi evlerini alabilmektedir.

Oyundaki konut sistemi, katkı olarak isimlendirilen bir puanlamayla alınmaktadır. eğer katkınız yeterli değilse şehirlerde konut sahibi olamazsınız.

Oyundaki dünya haritasında bulunan şehirlerden her hangi birinden ev alabilirsiniz. Evinizi kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Şehirdeki dekorasyon puanı en yüksek olan ev o şehirdeki yatırım bankalarını kullanabilir. Eğer dekorasyon puanınız düşükse yatırım bankaları “ev 1. sırada olmalı” hatası verecektir. Gerçi yatırım bankalarını kullanmak pek de öyle kâr sağlayacak bir davranış değildir. Bunun yerine evinize aşçılık tezgahı ve kimya tezgahı kurarak craft dediğimiz üretim işine girişebilirsiniz.

Aynı zamanda şehirdeki konutları satın alırken depo seçeneğini kullanırsanız evinizi bir depoya dönüştürecek ve o şehirde yararlandığınız depo hizmetindeki slot sayınız artmış olacaktır.

Katkı puanlarınızı haritada en çok zaman geçirdiğiniz şehirdeki evlere yatırım yaparak değişik şekillerde kullanabilirsiniz. Evinizi depo olarak kullanmak istemiyorsanız bir atölyeye çevirebilir ve kiralayacağınız işçiler sayesinde üretim yapabilirsiniz. Aynı zamanda ahırınızdaki at sayısını arttırmak için yine o şehirden bir ev satın alarak ahır slot sayınızı arttırabilirsiniz.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları