Büyükşehir ve MASKİ ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar çalıştı | 25 Nisan 2024İmar Haber

25 Nisan 2024 - 17:36

Büyükşehir ve MASKİ ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar çalıştı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, DÜN AKŞAM SAATLERİNDE ETKİLİ OLAN ŞİDDETLİ YAĞIŞA KARŞI TEYAKKUZ HALİNDEYDİ. EKİPLER, İLİMİZİN MUHTELİF BÖLGELERİNDE MEYDANA GELEN SU BİRİKİNTİLERİNİN TAHLİYE EDİLMESİ VE DERELERE ATILAN ÇÖPLERİN TEMİZLENMESİ NOKTASINDA ACİL MÜDAHALE GEREKTİREN DURUMLARA MÜDAHALE EDEREK VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİNİ EN AZA İNDİRDİ.

Büyükşehir ve MASKİ ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar çalıştı
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 15:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehir-ve-maski-ekipleri-sabahin-ilk-isiklarina-kadar-calisti/57745/" title="facebook">

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağışa karşı teyakkuz halindeydi. Ekipler, ilimizin muhtelif bölgelerinde meydana gelen su birikintilerinin tahliye edilmesi ve derelere atılan çöplerin temizlenmesi noktasında acil müdahale gerektiren durumlara müdahale ederek vatandaşların mağduriyetini en aza indirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle seferber oldu. Zor şartlar altında yürütülen çalışmalarda ekiplerimiz gerek 185 Çözüm Merkezi gerekse de sosyal medyadan gelen taleplere anında müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile MASKİ Afet Koordinasyon Merkezi ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar çalıştı. Büyük bir koordinasyon içerisinde yürütülen çalışmaların ardından, ana cadde ve sokaklarda oluşan su birikintileri ortadan kaldırıldı. Derelere atılan ve suyun akışını engelleyen çöpler de iş makineleri ile temizlendi. Yapılan yağmursuyu tahliye ve temizlik çalışmaları sayesinde uzun süreli mağduriyet yaşanması önlenerek, kısa süre içerisinde hayatın normal akışına dönmesi sağlandı.