İmar Haber

TÜRKİYE ve DÜNYADA VAKA SAYISI
COVID-19 SON DAKİKA HABERLERİ
imarhaber.com Sağlıklı Günler Diler!

Çukurova Havalimanı Yapımı Yeniden İhalede

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, iç ve dış hatlar terminali ile mütemmimlerinin işletilmesi ve devrine ilişkin ihale açtı.

Çukurova Havalimanı Yapımı Yeniden İhalede
154
24 Aralık 2019 - 16:38

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Çukurova Bölgesel Havalimanı üstyapı tesislerinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, iç ve dış hatlar terminali ile mütemmimlerinin işletilmesi ve devrine ilişkin ihale açtı.

Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin Yap-İşlet-Devret modeli çerçevesinde yaptırılması, iç ve dış hatlar terminali ile mütemmimlerinin işletilmesi ve devri işi kapalı teklif usulü ile ihale edilecek.

İhale, 4 Şubat 2020 günü saat 10.00’da DHMİ Genel Müdürlüğü Binasında bulunan 1.Kat Konferans Salonunda Görevlendirme Komisyonu Huzurunda yapılacak.

İhale Ayrıntıları

DOSYA
NO
İHALE KONUSUŞARTNAME SATIŞ
BEDELİ (KDV DAHİL)
GEÇİCİ TEMİNAT
TUTARI
SON TEKLİF
TARİH/SAATİ
2019/1Çukurova Havalimanı Üstyapı Tesislerinin Yap-İşlet-Devret modeli çerçevesinde yaptırılması İç ve Dış Hatlar Terminali ile Mütemmimlerinin Şartname eki Proje ve eklerine göre 3996 Sayılı Kanun ve 2011/1807 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararında Belirtilen Usul ve Esaslar Çerçevesinde Yapım, İşletim ve Devri işi25.000.-TL600.000-EURO
veya karşılığı
04/02/2020/09.30

çukurova bölgesel havalimanı ilk ihalesi 2013

Önceki yıllarda da ihaleye çıkarılan Çukurova Bölgesel Havalimanı 15 Aralık 2011 tarihinde ihalesi yapılmıştı. İhaleyi, 357 milyon Euro (o tarihteki kurla 871 milyon TL, bugünkü kurla 2.35 milyar TL) teklif veren SkyLine Havacılık- Zonguldak Özel Sivil Havacılık Ortak Girişim Grubu kazandı. Ancak Koçoğlu İnşaat mali krize girip inşaat durunca sözleşme iptal edildi.

2016’da tekrardan açılan yeni ihalenin devlet kaynaklarıyla altyapı tesisleri yapım işini Bayburt Grup kazandı.

2017’de görkemli ikinci bir temel atma töreni yapıldı. Ancak 2019 Mart’ında tamamlama sözü verilen yatırımlar bitirilemedi. Üstelik maaşları ödenmeyen inşaat işçileri protesto için vinçlerin üzerine çıktı.

2018 yılında yatırım için para aranırken havalimanı arazisindeki 150 dönüm arazide yetişen narların satışı için ilana çıkıldı. Ancak kimse almadı. İkinci kez de satılmayınca narlar çürüdü.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları