İmarhaber

Denizli Çameli’nde Hazineye Ait Arsa Satışı Yapılacak

Denizli Çameli Milli Emlak Müdürlüğü Tarafından 2 Adet Tarlanın Satış İhalesi 16 Haziran 2021 Tarihinde Yapılacak.

Denizli Çameli’nde Hazineye Ait Arsa Satışı Yapılacak
Google News
09 Haziran 2021 - 17:26

Aşağıda bilgileri yer alan taşınmazların, tabloların ilgili sütunlarında belirtilen tarih ve saatlerde, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi yapılacaktır.

İhaleler, Çameli Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği çalışma odasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İhalelere katılabilmek için isteklilerin; aslını ibraz etmek suretiyle nüfus cüzdanı örneğini, 2021 yılında alınmış İkametgâh Belgesini ve geçici teminata ilişkin belgeyi, Tüzel Kişiler ise ayrıca, siciline kayıtlı olduğu (Ticaret Odası, Esnaf Odası vb.) yerden alacakları yılı içinde onaylı oda sicil kaydı ve tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişiye verilmiş noter onaylı yetki belgesi ve imza sirkülerini, ihale saatine kadar komisyona vermeleri gerekmektedir.

Geçici teminat tutarları Çameli Mal müdürlüğüne yatırılabileceği gibi Bankalar ve Özel Finans Kurumlarınca verilen (süresiz) geçici teminat mektupları da Geçici teminat olarak kabul edilmektedir.

İsteklilerin, 2886 sayılı Kanunun 37. maddesine uygun olarak düzenleyecekleri teklif mektuplarını ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına teslim etmeleri veya ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü posta ile göndermeleri gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler halinde teklif işleme alınmaz.

Hazineye ait taşınmazın satış ihalesi Katma Değer Vergisinden muaftır. Ayrıca, Hazinece satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle Emlak Vergisinden muaftır. Ayrıca, satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesna tutulmuştur. Talep edilmesi halinde en fazla 24 ay vade ve 8 eşit taksitte satış bedelinin ödenmesi mümkündür.

Şartnameler ve ekleri mesai saatleri içinde Milli Emlak Şefliğinde bedelsiz görülebilir.

T.C. ÇAMELİ KAYMAKAMLIĞI (Milli Emlak Şefliği)

S.NOMAHALLESİCİNSİADAPARSEL(m²)HAZİNEPAYIİMARDURUMUBEDELİTEMİNATI
1GürsuHam Toprak14310520TamPlan dışı.İşgalli7.5401.885
2YaylapınarHam Toprak23051.460TamPlan dışı.Boştur.14.3003.575
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları