Deprem gerçeği Arka Plan'da masaya yatırıldı | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 20:50

Deprem gerçeği Arka Plan’da masaya yatırıldı

ARKA PLAN FOTOĞRAF DERNEĞİ, SEZON AÇILIŞINI İZMİR DEPREMİ FOTOĞRAF GÖSTERİSİ VE SÖYLEŞİ ETKİNLİĞİ İLE YAPTI. İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ETKİNLİKTE DERNEK BAŞKANI A.NİYAZİ SERTKALAYCI’NIN İZMİR DEPREMİ SONRASINDA ÇEKMİŞ OLDUĞU FOTOĞRAFLARDAN OLUŞAN BELGESEL FOTOĞRAF ÇALIŞMASI İZLEYİCİLER İLE BULUŞTU

Deprem gerçeği Arka Plan’da masaya yatırıldı
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 14:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/deprem-gercegi-arka-planda-masaya-yatirildi/32676/" title="facebook">

Arka Plan Fotoğraf Derneği, sezon açılışını İzmir Depremi fotoğraf gösterisi ve söyleşi etkinliği ile yaptı.

İnternet üzerinden yapılan etkinlikte Dernek Başkanı A.Niyazi Sertkalaycı’nın İzmir depremi sonrasında çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan belgesel fotoğraf çalışması izleyiciler ile buluştu. Depremin hemen sonrasında bölgeye ulaşan Sertkalaycı, daha çok imgesel görüntülerden oluşan İzmir’de 12 Saat belgeselinde depremin sosyolojik olarak etkilerini fotoğraflarla aktardı.

Belgesel gösteriminin hemen sonrasında Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Melih Baki İnşaat Mühendisi Zafer Ofluoğlu da Sertkalaycı moderatörlüğünde gerçekleşen “Deprem Gerçeği” isimli söyleşide izleyiciler ile buluştu.

Programda, Deprem nedir? Deprem bir doğal afet midir?, Adana yerelinde deprem, Seyhan Nehri faktör, ülkemiz nasıl bir deprem kuşağında, depreme dayanıklı yaşanabilir konut nasıl olmalıdır, yakın zamanda beklenilen deprem veya depremler, mevcut binaların durumu hakkında tespitler, bu hususta ilgili kurumlar ve deprem ile ilgili bilinmesi gereken gerçekler masaya yatırıldı.

Açılışta ayrıca Adana’ya fotoğraf ve sanatını sevdiren Mehmet Baltacı da ölüm yıl dönümün de anıldı.