Depremden kurtarılan can dostlar sahiplendiriliyor | 30 Mayıs 2024İmar Haber

30 Mayıs 2024 - 10:25

Depremden kurtarılan can dostlar sahiplendiriliyor

386 HAYVANIN TEDAVİ VE BAKIMINI YAPAN VETERİNER HEKİMLER, 18 CAN DOSTU DA SAHİPLENDİRDİ.

Depremden kurtarılan can dostlar sahiplendiriliyor
Son Güncelleme :

29 Kasım 2020 - 10:55

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/depremden-kurtarilan-can-dostlar-sahiplendiriliyor/26716/" title="facebook">

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, depremde enkaz altından kurtarılan evcil hayvanları rehabilite ederek yeni sıcak yuvalarına kavuşturuyor. Bu kapsamda 386 hayvanın tedavi ve bakımını yapan veteriner hekimler, 18 can dostu da sahiplendirdi.

Bayraklı’daki tüm sokak hayvanlarına özellikle soğuk kış şartlarında imkanlar dahilinde her türlü desteği veren Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, enkaz alanlarından ve ağır hasarlı binalardan çıkarılan 57 kedi, dört köpek, dokuz kuş ve bir kaplumbağanın sağlık kontrollerini yaptı. 386 hayvanın bakım ve tedavilerini gerçekleştiren ekipler, enkaz bölgesinden çıkarılan 18 kediyi de sahiplendirdi. Bölgede yaşayan sokak hayvanlarına ve çadır alanlarında sahipleriyle birlikte kalan hayvanlara bugüne kadar bin 100 kg kedi ve köpek maması, 104 kutu yaş mama dağıtımı gerçekleştirildi. Çadır alanlarından 50 kutu çorba, 5 bin 50 ekmek, 10 karavan yemek ve 150 kişilik kalan yemekler de STK barınaklarına teslim edildi. Bayraklı Belediyesi Rehabilitasyon Merkezinde halen 36 can dostun tedavisi devam edilirken, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hayvanseverleri barınaklardaki can dostları sahiplenmeye davet etti.