Depremin merkez üssünde vatandaşlar tedirgin | 22 Mayıs 2024İmar Haber

23 Mayıs 2024 - 00:06

Depremin merkez üssünde vatandaşlar tedirgin

MALATYA’DA MEYDANA GELEN 4,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM SONRASI BATTALGAZİ İLÇESİNE BAĞLI ULUKÖY’DE BAZI KERPİÇ EVLERDE UFAK ÇAPLI ÇATLAKLAR OLUŞTU. AFAD’IN AÇIKLADIĞI MERKEZ ÜSSÜNÜN HEMEN YANI BAŞINDA YER ALAN ULUKÖY SAKİNLERİ İSE TEDİRGİN OLDUKLARINI SÖYLEDİLER.

Depremin merkez üssünde vatandaşlar tedirgin
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 14:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/depremin-merkez-ussunde-vatandaslar-tedirgin/26058/" title="facebook">

Malatya’da meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Battalgazi ilçesine bağlı Uluköy’de bazı kerpiç evlerde ufak çaplı çatlaklar oluştu. AFAD’ın açıkladığı merkez üssünün hemen yanı başında yer alan Uluköy sakinleri ise tedirgin olduklarını söyledi.

AFAD verilerine göre Malatya’nın Pütürge ilçesi merkezli 4,7 şiddetindeki depremin ardından bölgede can ve mal kaybı yaşanmadı. 24 Ocak 2020’de Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası oluşan çatlakların daha da derinleştiği depremin merkez üssüne en yakın mahalle olan Uluköy Mahallesi’nde de küçük çaplı çatlaklar meydana geldi.

Deprem sonrası panikle kendilerini dışarı atan Uluköylüler, depremin şiddetli yaşandığını söyledi. Depremde can ve mal kaybının olmadığını söyleyen vatandaşlar, sadece bazı kerpiç evlerde sıva çatlağı oluştuğunu dile getirdi. Şu an için tedirgin olduklarını da söyleyen bölge halkı, eve girmeye korktuklarını ifade etti.