Düzce'de ölçüm cihazı sayısı 3'e yükseldi | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 09:18

Düzce’de ölçüm cihazı sayısı 3’e yükseldi

DÜZCE’DE ÖZELLİKLE KIŞ AYLARINDA ARTAN HAVA KİRLİLİĞİ SONRASINDA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, DÜZCE’DE HAVA KALİTESİ ÖLÇÜM CİHAZI SAYISINI 3’E YÜKSELTTİ.

Düzce’de ölçüm cihazı sayısı 3’e yükseldi
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 14:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/duzcede-olcum-cihazi-sayisi-3e-yukseldi/33219/" title="facebook">

DÜZCE(İHA) – Düzce’de özellikle kış aylarında artan hava kirliliği sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Düzce’de Hava Kalitesi ölçüm cihazı sayısını 3’e yükseltti.

Türkiye’nin en kalitesiz havasının Düzce’de ölçülmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve ilgili kurumların çalışması sonrasında Düzce’de hava kirliliğinin nedenlerinin araştırılması için çalışmalar yapılacak. Bakanlık bu konu ile ilgili olarak Düzce’nin hava kalitesini daha iyi ölçebilmek adına 2 ayrı ölçüm cihazını Düzce’ye getirdi. Daha önce Uzunmustafa Mahallesi’nde bulunan Hava kalitesi ölçüm cihazlarına ek olarak Bahçeşehir bölgesine ve Düzce Belediyesi Meydanına birer cihaz yerleştirildi.