Gaziantep Satılık Daire Fiyatları 122 bin 57 TL’den Başlıyor!

Zengin tarihi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çeken Gaziantep, 2 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri olarak öne çıkıyor.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanan Gaziantep’in ekonomisinde sanayi, tekstil ve gıda oldukça önemli bir yere sahip. Son yıllarda gayrimenkul sektörünün yıldızı parlayan şehirleri arasında yer alan Gaziantep, GAP’a en yakın sanayi ve ticaret merkezi olarak Gaziantep adından söz ettiriyor. Şehirde Şahinbey, Şehitkamil,Nizip, İslâhiye, Nurdağı, Araban, Oğuzeli Yavuzeli ve Karkamış toplam 9 ilçe bulunuyor.

Hızla gelişmeye devam eden şehirde yeni projeler artış gösteriyor. Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi, GAZİRAY ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir bölgedeki başlıca önemli projelerden. Emlak prim değeri artan şehirlerden Gaziantep, gayrimenkul geliştiricilerinin ilgi odağında. Peki, Gaziantep satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziantep’te gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Gaziantep satılık daire fiyatları 122 bin 57 TL’den başlıyor!
Gaziantep’te hemen hemen her bütçeye uygun satılık ve kiralık daire bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos ayı verilerine göre, 9 ilçeli bir şehir olan Gaziantep satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.04 artış gösterdi.

Gaziantep şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.627 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanmaktadır. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gaziantep satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 122 bin 57 TL ile 203 bin 400 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 162 bin 742 olarak gösteriliyor.

Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, en düşük 605 TL, en yüksek 1.009 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 807 TL olarak belirtiliyor.

Gaziantep’in konutta kazandıran ilçesi: Şahinbey

Gaziantep’in en kalabalık ilçesi Şahinbey, bölgede satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şahinbey satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.46 artış gösterdi. Şahinbey ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.494 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Şahinbey’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 112 bin 86 TL ile 186 bin 800 TL arasında değişiyor.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.