Genel Başkan Er'den Kayme Sarayı tepkisi | 21 Nisan 2024İmar Haber

21 Nisan 2024 - 21:19

Genel Başkan Er’den Kayme Sarayı tepkisi

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ FEDERASYON GENEL BAŞKANI ABDURRAHMAN ER, KAYME SARAYI YÜZLERCE ALİM YETİŞTİRDİĞİNİ BELİRTEREK YAPILAN SAYGISIZLIĞA TEPKİ GÖSTERDİ.

Genel Başkan Er’den Kayme Sarayı tepkisi
Son Güncelleme :

19 Aralık 2020 - 11:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/genel-baskan-erden-kayme-sarayi-tepkisi/40847/" title="facebook">

Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri federasyon Genel Başkanı Abdurrahman Er, Kayme Sarayında yüzlerce alim yetiştiğini belirterek, buranın resminin bira kutuları tasarımında kullanılmasına tepki gösterdi.

Genel Başkan Er yaptığı yazılı açıklamada, “Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar Nehri köyünde bulunan tarihi Kayme Sarayı bölgemizde inancın can damarı olmuştur. Bünyesinde yüzlerce âlim yetiştirmiştir. Yetiştirilen alimler Müslüman coğrafyasının değişik yerlerinde büyük hizmetler sunmuşlardır. Ne olursa olsun Kayme sarayında büyük bir tarih var. Orada bir doku, büyük bir kültür var. Orada yaşayan insanlar var. Bir içki firması tarafından bira kutularının tasarımında kullanılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Şiddetle nefretle kınıyorum. O reklamı yapan firma maneviyatını araştırmadan bir kültürü bir inancı rencide etmemeliydi. Umarım en kısa sürede yapmış oldukları hatadan döner ve kamuoyu önünde özür dileyerek halkımızın gönlünü alırlar” dedi.