Konut Haber Girişi: 21.03.2021 - 15:35, Güncelleme: 02.04.2022 - 11:16

Denizli Milli Emlak, Kamu Konutu ve Arsa Satışları Yapacak

 

Denizli Milli Emlak, Kamu Konutu ve Arsa Satışları Yapacak

Mülkiyeti Denizli Çevre ve Şehircilik İl Milli Emlak Müdürlüğüne Ait Olan 7 Adet Kamu Konutunun (Lojman) ve 16 Adet Konut İmarlı Arsanın Satış İhalesi 08 Nisan 2021 Tarihinde Yapılacaktır.
Kamu Konutlarının satış ihaleleri ve (2) numaralı tabloda yer alan taşınmazın kiralama ihalesi, tabloların ilgili sütunlarında belirtilen tarih ve saatlerde, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile, (3) numaralı tabloda yer alan taşınmazın da tablonun ilgili sütunlarında belirtilen tarih ve saatte aynı Kanunun 51/g maddesine göre Pazarlık Usulü ile irtifak hakkı tesisi ihalesi yapılacaktır. İhaleler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bahçesinde bulunan Çevre Eğitim Merkezi (ÇEM)  Binasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. İhalelere katılabilmek için isteklilerin; aslını ibraz etmek suretiyle nüfus cüzdanı örneğini, 2021 yılında alınmış İkametgâh Belgesini ve geçici teminata ilişkin belgeyi, Tüzel Kişiler ise ayrıca, siciline kayıtlı olduğu (Ticaret Odası, Esnaf Odası vb.) yerden alacakları yılı içinde onaylı oda sicil kaydı ve tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişiye verilmiş noter onaylı yetki belgesi ve imza sirkülerini, ihale saatine kadar komisyona vermeleri gerekmektedir. Geçici teminat tutarları Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Denizli Şubesine yatırılabileceği gibi Bankalar ve Özel Finans Kurumlarınca verilen (süresiz) geçici teminat mektupları da Geçici teminat olarak kabul edilmektedir. İsteklilerin, 2886 sayılı Kanunun 37. maddesine uygun olarak düzenleyecekleri teklif mektuplarını ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına teslim etmeleri veya ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü posta ile göndermeleri gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler halinde teklif işleme alınmaz. Hazineye ait taşınmaz mal satış, kira ve irtifak hakkı ihaleleri Katma Değer Vergisinden muaftır. Ayrıca, Hazinece satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle Emlak Vergisinden muaftır. Ayrıca, satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesna tutulmuştur. Talep edilmesi halinde satış bedelinin taksitle ödenmesi mümkündür. (1) numaralı tablonun 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 sıra numaralarında yer alan Kamu Konutlarının mülkiyetinin PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne ait olması nedeniyle ihale bedelleri üzerinden KDV, Damga Vergisi ve Karar Pulu bedelleri, tapu işlemleri için de ilgili Tapu Müdürlüğünce vergi, resim ve harç alınacaktır. Şartnameler ve ekleri mesai saatleri içinde Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz görülebilir.
Mülkiyeti Denizli Çevre ve Şehircilik İl Milli Emlak Müdürlüğüne Ait Olan 7 Adet Kamu Konutunun (Lojman) ve 16 Adet Konut İmarlı Arsanın Satış İhalesi 08 Nisan 2021 Tarihinde Yapılacaktır.

Kamu Konutlarının satış ihaleleri ve (2) numaralı tabloda yer alan taşınmazın kiralama ihalesi, tabloların ilgili sütunlarında belirtilen tarih ve saatlerde, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile, (3) numaralı tabloda yer alan taşınmazın da tablonun ilgili sütunlarında belirtilen tarih ve saatte aynı Kanunun 51/g maddesine göre Pazarlık Usulü ile irtifak hakkı tesisi ihalesi yapılacaktır.

İhaleler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bahçesinde bulunan Çevre Eğitim Merkezi (ÇEM)  Binasında toplanacak Komisyon huzurunda yapılacaktır. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İhalelere katılabilmek için isteklilerin; aslını ibraz etmek suretiyle nüfus cüzdanı örneğini, 2021 yılında alınmış İkametgâh Belgesini ve geçici teminata ilişkin belgeyi, Tüzel Kişiler ise ayrıca, siciline kayıtlı olduğu (Ticaret Odası, Esnaf Odası vb.) yerden alacakları yılı içinde onaylı oda sicil kaydı ve tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişiye verilmiş noter onaylı yetki belgesi ve imza sirkülerini, ihale saatine kadar komisyona vermeleri gerekmektedir.

Geçici teminat tutarları Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Denizli Şubesine yatırılabileceği gibi Bankalar ve Özel Finans Kurumlarınca verilen (süresiz) geçici teminat mektupları da Geçici teminat olarak kabul edilmektedir.

İsteklilerin, 2886 sayılı Kanunun 37. maddesine uygun olarak düzenleyecekleri teklif mektuplarını ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına teslim etmeleri veya ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşacak şekilde iadeli taahhütlü posta ile göndermeleri gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler halinde teklif işleme alınmaz.

Hazineye ait taşınmaz mal satış, kira ve irtifak hakkı ihaleleri Katma Değer Vergisinden muaftır. Ayrıca, Hazinece satışı yapılan taşınmaz mallar, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle Emlak Vergisinden muaftır. Ayrıca, satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesna tutulmuştur. Talep edilmesi halinde satış bedelinin taksitle ödenmesi mümkündür.

(1) numaralı tablonun 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 sıra numaralarında yer alan Kamu Konutlarının mülkiyetinin PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne ait olması nedeniyle ihale bedelleri üzerinden KDV, Damga Vergisi ve Karar Pulu bedelleri, tapu işlemleri için de ilgili Tapu Müdürlüğünce vergi, resim ve harç alınacaktır.

Şartnameler ve ekleri mesai saatleri içinde Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz görülebilir.

Denizli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.