Arsa Haber Girişi: 06.04.2022 - 20:30, Güncelleme: 06.04.2022 - 20:30

İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet daire satışa sunuluyor

 

İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet daire satışa sunuluyor

İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet dairenin satış ihalesi, İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacak.
İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet dairenin satış ihalesi, İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacak. Açık artırma ihalesinde taşınmazlar ihale üzerinde kalan isteklinin talebine göre peşin ya da vadeli olarak satılacak. Vadeli satışta toplam satış bedelinin %25'i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 36 ay vade ile ödenecek. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık %1,70 oranında vade farkı uygulanacaktır. İhale, İller Bankası A.Ş. Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No: 9/21 Yenimahalle, Ankara adresinde 12 Nisan 2022 tarihinde saat 14.00'te yapılacak.   İLLER BANKASI A.Ş. MÜLKİYETİNDEKİ 4 ADET ARSA VE 16 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN SATIŞI İŞİ İHALE İLANI   1. "iller Bankası A.Ş. Mülkiyetindeki 4 Adet Arsa Ve 16 Adet Bağımsız Bölümün Satışı İşi" ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayıp İller Bankası Anonim Şirketi Satış, kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak ve bu yönetmelikte yer alan açık artırma satış yöntemi ile yapılacaktır. 2. Açık artırma ihalesinde taşınmazlar ihale üzerinde kalan isteklinin talebine göre peşin ya da vadeli olarak satılacaktır. Vadeli satışta toplam satış bedelinin %25'i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 36 ay vade ile ödenecektir. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık %1,70 oranında vade farkı uygulanacaktır. Taşınmaz en yüksek bedeli teklif eden istekliye ihale edilecektir. En yüksek teklif sahibi, taşınmaz için kullandığı bayrağı salonda bulunan İLBANK A.Ş. yetkililerine teslim edecek ve teklif ettiği bedeli de yazarak "Teklif Tutanağını" imzalayacaktır. Taşınmaz için en yüksek teklifi veren isteklinin şartname hükümleri doğrultusunda yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, İLBANK A.Ş. Söz konusu taşınmazı en yüksek 2. teklif sahibine ihale edebilecektir. 3. İhale, İller Bankası A.Ş. Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:9/21 Yenimahalle/ANKARA adresinde 12.04.2022 tarihinde saat 14:00'te yapılacaktır. 4. Şartname Madde 3'te belirtilen evrakların ve Geçici Teminatın en geç 12.04.2022 tarihi saat 13:00'e kadar İLBANK A.Ş. yetkililerine teslim edilmesi gerekmektedir. 5. İhale öncesi iş ve işlemlerin tamamlanması ve ihalenin saatinde gerçekleştirilebilmesi için isteklilerin ihale saatinden 1 saat önce ihalenin yapılacağı adreste hazır bulunmaları gerekmektedir. 6. İLBANK A.Ş. ihaleyi yapıp yapmamakta ve ihaleyi iptal etmekte serbesttir. Arsaların imar durumuna ilişkin mevcut ve olası yargısal süreçlerden İLBANK A.Ş. sorumlu değildir. 7. İhale uluslararası bir ihale olmayıp yerli ve yabancı firmalara ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açıktır.
İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet dairenin satış ihalesi, İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacak.

İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 4 adet arsa ve 16 adet dairenin satış ihalesi, İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacak.

Açık artırma ihalesinde taşınmazlar ihale üzerinde kalan isteklinin talebine göre peşin ya da vadeli olarak satılacak. Vadeli satışta toplam satış bedelinin %25'i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 36 ay vade ile ödenecek. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık %1,70 oranında vade farkı uygulanacaktır. İhale, İller Bankası A.Ş. Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No: 9/21 Yenimahalle, Ankara adresinde 12 Nisan 2022 tarihinde saat 14.00'te yapılacak.

 

İLLER BANKASI A.Ş.
MÜLKİYETİNDEKİ 4 ADET ARSA VE 16 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN SATIŞI İŞİ İHALE İLANI

 

1. "iller Bankası A.Ş. Mülkiyetindeki 4 Adet Arsa Ve 16 Adet Bağımsız Bölümün Satışı İşi" ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayıp İller Bankası Anonim Şirketi Satış, kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'ne uygun olarak ve bu yönetmelikte yer alan açık artırma satış yöntemi ile yapılacaktır.

2. Açık artırma ihalesinde taşınmazlar ihale üzerinde kalan isteklinin talebine göre peşin ya da vadeli olarak satılacaktır. Vadeli satışta toplam satış bedelinin %25'i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 36 ay vade ile ödenecektir. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık %1,70 oranında vade farkı uygulanacaktır. Taşınmaz en yüksek bedeli teklif eden istekliye ihale edilecektir. En yüksek teklif sahibi, taşınmaz için kullandığı bayrağı salonda bulunan İLBANK A.Ş. yetkililerine teslim edecek ve teklif ettiği bedeli de yazarak "Teklif Tutanağını" imzalayacaktır. Taşınmaz için en yüksek teklifi veren isteklinin şartname hükümleri doğrultusunda yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, İLBANK A.Ş. Söz konusu taşınmazı en yüksek 2. teklif sahibine ihale edebilecektir.

3. İhale, İller Bankası A.Ş. Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:9/21 Yenimahalle/ANKARA adresinde 12.04.2022 tarihinde saat 14:00'te yapılacaktır.

4. Şartname Madde 3'te belirtilen evrakların ve Geçici Teminatın en geç 12.04.2022 tarihi saat 13:00'e kadar İLBANK A.Ş. yetkililerine teslim edilmesi gerekmektedir.

5. İhale öncesi iş ve işlemlerin tamamlanması ve ihalenin saatinde gerçekleştirilebilmesi için isteklilerin ihale saatinden 1 saat önce ihalenin yapılacağı adreste hazır bulunmaları gerekmektedir.

6. İLBANK A.Ş. ihaleyi yapıp yapmamakta ve ihaleyi iptal etmekte serbesttir. Arsaların imar durumuna ilişkin mevcut ve olası yargısal süreçlerden İLBANK A.Ş. sorumlu değildir.

7. İhale uluslararası bir ihale olmayıp yerli ve yabancı firmalara ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açıktır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.