Arsa (ÇŞB) - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı | Haber Girişi: 28.06.2021 - 21:15, Güncelleme: 17.04.2022 - 11:24

Nevşehir'de Hazine Arazileri Satışa Çıkarıldı

 

Nevşehir'de Hazine Arazileri Satışa Çıkarıldı

Hazine'ye ait 17 adet taşınmazın satış işi 13.07.2021 ihale edilecektir
Hazine'ye ait 17 adet taşınmazın satış işi ihale edilecektir: Taşınmaz malların satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile hizalarında gösterilen gün ve saatte Avanos Milli Emlak Şefliği odasında dosyalarında mevcut şartname gereğince yapılacaktır. Taşınmaz malların satışı K.D.V.'ye tabi olmadığı gibi bu satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır. İhale bedeli peşin ödenebileceği gibi 1/4'ü peşin kalan kısma Kanuni faiz uygulamak suretiyle, 24 aya kadar taksitlendirme yapılabilecektir. Taksitlendirme dışı bırakılacak bedel ile taksit süresini belirlemeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilidir. Şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde İdaremizde bedelsiz olarak görülebilir. İhaleye katılacak isteklilerin; a) Geçici teminat bedelinin Avanos Malmüdürlüğüne yatırıldığına dair makbuzu (2886 sayılı Kanunun 26. Maddesinde belirtilen değerlerden herhangi biri olabilir. Banka Teminat Mektubunun verilmesi halinde “ Teminat Mektubunun , Geçici, Süresiz,Limit içi olması” ve teyit yazısının da ayrıca ibrazı gerektiği gibi teminat mektubunda daha önce ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterilmesi zorunludur.) b) Gerçek kişilerin; Yerleşim Yeri Belgesi ( İkametgah ilmühaberi) ve T.C Numaralı nüfus cüzdanı fotokopisini(aslı ihale sırasında ibraz edilecektir), vekaleten katılacakların ise ayrıca Noter tasdikli vekaletnameyi, c) Tüzel kişilerin ise; İdare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış sicil kayıt belgesini, vergi kimlik numaralarını, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş yetki belgesini ve imza sirkülerini veya vekaletnameyi, İhale saatine kadar İhale Komisyonu Başbakanlığına vermeleri gerekmektedir. Posta ile yapılacak tekliflerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37 inci maddesine uygun olarak hazırlanması ve tekliflerin ihale gün ve saatinden önce İhale Komisyonu Başkanğına ulaşmış olması şarttır.Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Komisyon, gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. İhaleye katılacakların Covid-19 tedbirleri kapsamında HES kodu almaları gerekmektedir. Hazine taşınmazlarının satış işlemlerinde satış bedeli üzerinden Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından; 5 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için %1 (yüzde bir), 5 Milyon TL' den 10 Milyon TL' ye kadar olan kısmı için %0,5 (binde beş), 10 Milyon TL' yi aşan kısmı için % 0,25 ( on binde yirmi beş) oranında işlem bedeli alınacaktır.
Hazine'ye ait 17 adet taşınmazın satış işi 13.07.2021 ihale edilecektir

Hazine'ye ait 17 adet taşınmazın satış işi ihale edilecektir:

Taşınmaz malların satışı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile hizalarında gösterilen gün ve saatte Avanos Milli Emlak Şefliği odasında dosyalarında mevcut şartname gereğince yapılacaktır.

Taşınmaz malların satışı K.D.V.'ye tabi olmadığı gibi bu satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır.

İhale bedeli peşin ödenebileceği gibi 1/4'ü peşin kalan kısma Kanuni faiz uygulamak suretiyle, 24 aya kadar taksitlendirme yapılabilecektir. Taksitlendirme dışı bırakılacak bedel ile taksit süresini belirlemeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilidir.

Şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde İdaremizde bedelsiz olarak görülebilir.

İhaleye katılacak isteklilerin;

a) Geçici teminat bedelinin Avanos Malmüdürlüğüne yatırıldığına dair makbuzu (2886 sayılı Kanunun 26. Maddesinde belirtilen değerlerden herhangi biri olabilir. Banka Teminat Mektubunun verilmesi halinde “ Teminat Mektubunun , Geçici, Süresiz,Limit içi olması” ve teyit yazısının da ayrıca ibrazı gerektiği gibi teminat mektubunda daha önce ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterilmesi zorunludur.)

b) Gerçek kişilerin; Yerleşim Yeri Belgesi ( İkametgah ilmühaberi) ve T.C Numaralı nüfus cüzdanı fotokopisini(aslı ihale sırasında ibraz edilecektir), vekaleten katılacakların ise ayrıca Noter tasdikli vekaletnameyi,

c) Tüzel kişilerin ise; İdare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış sicil kayıt belgesini, vergi kimlik numaralarını, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş yetki belgesini ve imza sirkülerini veya vekaletnameyi,

İhale saatine kadar İhale Komisyonu Başbakanlığına vermeleri gerekmektedir.

Posta ile yapılacak tekliflerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 37 inci maddesine uygun olarak hazırlanması ve tekliflerin ihale gün ve saatinden önce İhale Komisyonu Başkanğına ulaşmış olması şarttır.Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Komisyon, gerekçesini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İhaleye katılacakların Covid-19 tedbirleri kapsamında HES kodu almaları gerekmektedir.

Hazine taşınmazlarının satış işlemlerinde satış bedeli üzerinden Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından; 5 Milyon TL'ye kadar olan kısmı için %1 (yüzde bir), 5 Milyon TL' den 10 Milyon TL' ye kadar olan kısmı için %0,5 (binde beş), 10 Milyon TL' yi aşan kısmı için % 0,25 ( on binde yirmi beş) oranında işlem bedeli alınacaktır.

Nevşehir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.