Emlak (ÇŞB) - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı | Haber Girişi: 20.06.2021 - 15:18, Güncelleme: 04.02.2022 - 18:30

Tunceli'de Satılık ve Kiralık Tarım Arazileri

 

Tunceli'de Satılık ve Kiralık Tarım Arazileri

Tunceli İli, Mazgirt Milli Emlak Şefliğince 4 Adet Tarlanın Satışı ve 1 Adet Tarlanın da 3 Yıllığına Kiralama İhalesi 28 Haziran 2021 Günü Yapılacak.
Aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmazların yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde 2886 Sayılı Yasanın 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile satışı ve 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile tarımsal amaçlı kiralama ihalesi yapılacaktır. İhale, Mazgirt Kaymakamlığı toplantı odasında toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. İhaleye katılmak isteyenlerin; Geçici Teminat tutarını yatırdıklarına dair alındı belgesi veya Bankalarca ve Özel Finans Kurumlarınca verilen (süresiz) Teminat MektubuGeçici Teminatın Teminat Mektubu şeklinde sunulması halinde, mektubun 2886 Sayılı Kanunun 26 ve 27. Maddelerine göre hazırlanması zorunludur.Nüfus Müdürlüğünden alınmış tasdikli ikamet belgesi, nüfus kayıt örneği veya Nüfus Cüzdanının arkalı önlü çekilmiş fotokopisi.Başka şahıslar adına ihaleye katılacakların noter tasdikli vekaletnameyi (Tüzel kişilerde siciline kayıtlı olduğu yerden alacakları yılı içinde onaylı sicil kaydı ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişiye verilmiş noter onaylı yetki belgesi ve imza sirküsü), ihale saatine kadar ihale komisyonuna vermeleri gerekmektedir. İhale Şartnamesi mesai saatleri dâhilinde Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz olarak görülebilir. İstekliler 2886 Sayılı Kanunun 37. Maddesine uygun olarak düzenleyecekleri teklifleri ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşmış olmak kaydıyla iadeli taahhütlü bir mektupla da gönderebilirler. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı idare ve komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Taşınmaz mal bedelinin taksitle ödenmesi halinde, satış bedelinin en az ¼’i peşin, kalanı ise 2 yılda ve taksitlerle kanuni faiz ile birlikte ödenir. İhale hakkında İdarenin 0(428) 311 34 01 numaralı telefondan bilgi alınabilir. Mazgirt İmar Haberleri
Tunceli İli, Mazgirt Milli Emlak Şefliğince 4 Adet Tarlanın Satışı ve 1 Adet Tarlanın da 3 Yıllığına Kiralama İhalesi 28 Haziran 2021 Günü Yapılacak.

Aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmazların yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde 2886 Sayılı Yasanın 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile satışı ve 45. Maddesine göre açık teklif usulü ile tarımsal amaçlı kiralama ihalesi yapılacaktır.

İhale, Mazgirt Kaymakamlığı toplantı odasında toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İhaleye katılmak isteyenlerin;

Geçici Teminat tutarını yatırdıklarına dair alındı belgesi veya Bankalarca ve Özel Finans Kurumlarınca verilen (süresiz) Teminat MektubuGeçici Teminatın Teminat Mektubu şeklinde sunulması halinde, mektubun 2886 Sayılı Kanunun 26 ve 27. Maddelerine göre hazırlanması zorunludur.Nüfus Müdürlüğünden alınmış tasdikli ikamet belgesi, nüfus kayıt örneği veya Nüfus Cüzdanının arkalı önlü çekilmiş fotokopisi.Başka şahıslar adına ihaleye katılacakların noter tasdikli vekaletnameyi (Tüzel kişilerde siciline kayıtlı olduğu yerden alacakları yılı içinde onaylı sicil kaydı ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak kişiye verilmiş noter onaylı yetki belgesi ve imza sirküsü), ihale saatine kadar ihale komisyonuna vermeleri gerekmektedir.

İhale Şartnamesi mesai saatleri dâhilinde Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz olarak görülebilir.

İstekliler 2886 Sayılı Kanunun 37. Maddesine uygun olarak düzenleyecekleri teklifleri ihalenin başlama saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaşmış olmak kaydıyla iadeli taahhütlü bir mektupla da gönderebilirler. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı idare ve komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Taşınmaz mal bedelinin taksitle ödenmesi halinde, satış bedelinin en az ¼’i peşin, kalanı ise 2 yılda ve taksitlerle kanuni faiz ile birlikte ödenir.

İhale hakkında İdarenin 0(428) 311 34 01 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Mazgirt İmar Haberleri

Tunceli HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.