Hava kirliliği ile mücadele de her dumanı izliyorlar | 25 Nisan 2024İmar Haber

25 Nisan 2024 - 16:24

Hava kirliliği ile mücadele de her dumanı izliyorlar

DÜZCE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ‘TEMİZ HAVA- TEMİZ DÜZCE’ HAREKETİ KAPSAMINDA DÜZCE’DE HAVA KİRLİLİĞİNE SEBEP OLAN KAÇAK KÖMÜR KULLANIMI, LASTİK, PLASTİK VE ATIK YAĞ YAKILMASININ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN 153 BEYAZ MASAYA GELEN HER İHBARI TİTİZLİKLE DENETLİYOR.

Hava kirliliği ile mücadele de her dumanı izliyorlar
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 16:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/hava-kirliligi-ile-mucadele-de-her-dumani-izliyorlar/57771/" title="facebook">

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ‘Temiz Hava-Temiz Düzce’ hareketi kapsamında Düzce’de hava kirliliğine sebep olan kaçak kömür kullanımı, lastik, plastik ve atık yağ yakılmasının önüne geçebilmek için 153 Beyaz Masaya gelen her ihbarı titizlikle denetliyor.

Müdürlüğe bağlı ekipler, bir yandan hava kirliliği ile mücadele düzenli olarak sanayi kuruluşları ve fabrika denetimlerini gerçekleştirirken, diğer taraftan ise 153 Beyaz Masa üzerinde gelen ihbarlara anında müdahale ediyor.

Bu kapsamda Çay ve Akınlar Mahallelerinden gelen ihbarları değerlendiren ekipler, her iki mahallede yaptığı denetimlerde bahçe içerisinde kurumuş otlar ve eski ev eşyaları yakıldığını gördü. Ot ve eşyaları yakmak isteyen şahıslar ekiplerin gelmesi üzerine hızla olay yerinden uzaklaşırken, yakılmak istenen eşya ve otlar çevre sakinlerinin de yardımıyla söndürüldü. Kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

İhbarlar 153 beyaz masaya

Çevre, hava ve su kirliliğine neden olacak ve dolayısıyla insan sağlığını tehdit edecek her türlü kimyasal atığın yakılmasının yasak olduğunu hatırlan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yakanlar hakkında yasal işlem uygulanarak para cezasına çarptırılacaklarını belirterek, olası durumlara karşın vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı arayarak ihbar etmelerinin önem arz ettiğini ifade etti.