İmarhaber

Hayırsever İşadamı Giresun’a Hastane Yapılması İçin Arsasını Bağışladı

Hayırsever işadamı Talip Emiroğlu, Giresun Piraziz ilçesine Devlet Hastanesi yapılması için arsa bağışında bulundu.

Hayırsever İşadamı Giresun’a Hastane Yapılması İçin Arsasını Bağışladı
Google News
09 Ağustos 2021 - 10:42

Sağlık Bakanlığına devredilen 4 bin metrekarelik bağış arsanın üzerine yapılacak olan hastanede 10 yataklı, acil servis, müşahede odası, poliklinik odaları, laboratuvar, röntgen, diş ünitesi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 5 aile hekimliği birimi, idari birim odaları, morg ve otopark alanlarının yer alacağı belirtildi.

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada:

“Piraziz İlçesinde yapılması planlanan Entegre İlçe Devlet Hastanesi için Sağlık Bakanlığına devredilen arsanın tapusunu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Bulut, Avrupa Eğitim Vakfı Mütevelli üyesi Köksal Özdemir’den teslim aldı. Piraziz Yenimahalle Mahallesi mevkii 240 ada, 2 parselde bulunan 4 bin metrekare arsa üzerine yapılacak olan 10 yatak kapasiteli Entegre İlçe Devlet Hastanesinde acil servis, müşahede odası, poliklinik odaları, laboratuvar, röntgen, diş ünitesi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 5 aile hekimliği birimi, idari birim odaları, morg ve otopark alanları yer alacak” denildi.

Öte yandan yaklaşık 5 ay önce Giresun Valisi Enver Ünlü ile arsa bağışı protokol töreninde hayırsever iş adamı Talip Emiroğlu, gerekli arazinin kendisi tarafından bağışlanacağını ve memleketine bu denli bir yatırımda destek olacağını belirterek:

“Bu mülk daha güzel değerlendirilemezdi. Bir süre önce kaybettiğimiz anneciğime dua olur inşallah. Nasip eden Allah’a hamdolsun. Vesile olanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Piraziz İmar Haberleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları