İçişleri Bakanı Kanun Kural Dinlemeyin YIKIN!

İçişleri Bakanı Bir Gece Ansızın Yıkabilirsiniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu uyuşturucunun dağıtım ve kullanım yuvası olan metruk binalara karşı belediye başkanı, kaymakam ve valilere sözlü talimatta bulundu.

Bu binalar yıkılmalıdır. Bu konuda yazışmaları bekleyecek vaktimiz yok. Bizler yazışmaları beklerken uyuşturucu imal edilmeye satılmaya devam ediyor. Bu konuda kanun, kural da dinlemeyin. Bir gece ansızın bu binalar yıkılmalıdır, açıklamasında bulunan Bakan Soylu Adana Valiliği’nce Çukurova Kalkınma Ajansı’nda “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” düzenlendi.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, belediye başkanları, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Vali Demirtaş, çeşitli projeler hazırlayarak, uyuşturucuyla mücadele ettiklerini belirtip, kentte uyuşturucunun esamesinin anılmayacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu ise ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın 81 ilde eş zamanlı düzenlendiğini kaydetti. Bu yılın Eylül ayı sonuna kadar 228 gencin uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getiren Soylu, “Bir kaza sonucu değil ama direkt uyuşturucu sebebiyle bir anda değil ama 9 ayda ama sonuçta 228 genç hayatını kaybetti. Uyuşturucu sebebiyle meydana gelen ölümlerin ilk 9 aylık resmi rakamı. Geçen sene 941 kişiydi. Bir önceki yıl 920 kişi. Bu yıl itibarıyla bu sayı mücadelemizdeki kararlılığın sonunda bir noktaya kadar gelmiş durumda. Ölümleri 2017’de 941 seviyesinden 228’e düşürmeyi başardık. Yıl sonu 500-550 gibi bir rakam tahmin ediyoruz. Ciddi bir irade ortaya koyduk ve bu konuda ciddi bir azalış elde ettik. Uyuşturucu meselesindeki kararlılığımız, uyuşturucu satana aynı muameleyi yapma anlayışımız dünkünden daha üst seviyede. Birçok tedbir aldık, proje ortaya koyduk, müthiş operasyonlar gerçekleştirildi. Mağaradan okul önlerine kadar karada ve denizde birçok uyuşturucu yakalaması gerçekleştirdik” diye konuştu.

Uyuşturucuların Meskeni Metruk Binalar için Valilere YIKIN Talimatı

Türkiye genelinde 60 bin 503 metruk bina tespit ettiklerini belirten Soylu, uyuşturucunun en önemli dağıtım ve kullanım yeri olan metruk binalara karşı belediye başkanı, kaymakam ve valilere şu uyarılarda bulundu:
“Bu metruk binalar ya ehlileştirilmelidir veyahut da bir gece ansızın bu binalar yıkılmalıdır. Sağına soluna hiç bakmadan. Bu konuda kanun, kural da dinlemeyin. Bu metruk binalar sadece uyuşturucuyla alakalı değil, aynı zamanda şehrin asayiş ve güvenliği açısından da büyük tehlike saçmaktadır. Bunu adım adım ‘Onun kararı, bunun değerlendirmesi’ demeden, bu süreç beklersek orada uyuşturucu satılmaya devam eder. Onun için bu metruk binaların derhal yıkılması ve gereğinin yapılması bizim genelgelerimizle desteklenen bir süreçtir.”

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.