İki üniversite arasında önemli anlaşma | 15 Haziran 2024İmar Haber

15 Haziran 2024 - 16:14

İki üniversite arasında önemli anlaşma

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (SCÜ) İLE SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (SBTÜ) ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL NETİCESİNDE SBTÜ’YE CUMHURİYET TEKNOKENT’TEN YÜZDE 10 HİSSE DEVRİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İki üniversite arasında önemli anlaşma
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 12:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/iki-universite-arasinda-onemli-anlasma/46674/" title="facebook">

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) arasında imzalanan protokol neticesinde SBTÜ’ye Cumhuriyet Teknokent’ten yüzde 10 hisse devri gerçekleştirildi.

Sivas Cmuhuriyet Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre; Sivas’ın marka değerinin bilimsel çalışmaların fikirden ürüne dönüştürüldüğü ve ticarileşmesinde önemli rol oynayan Cumhuriyet Teknokent, SBTÜ’ye verilen yüzde 10 hisse ile gücüne güç kattı.

SCÜ Rektörlük makamında düzenlenen protokole SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul katıldı.

Protokolün ardından açıklama yapan SBTÜ Rektörü Kul, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak yaptığımız bu anlaşma ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Teknokent’e ortak olmuş olduk. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi için Teknokent oldukça önemli. Akademisyenlerimizin burada yapacağı çalışmalar ticarileşme açısından oldukça önemli olacaktır. İki üniversite birbirlerini tamamlayıcı çalışmalar yapmalı. Cumhuriyet Teknokent ile yaptığımız bu anlaşma ile bunun en güzel örneğini sergilemiş olduk. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

SCÜ Rektörü Yıldız ise konuşmasında, “ Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ortaklığı ile kurulan Cumhuriyet Teknokent’e bugün yeni bir paydaş daha kazandırdık. Yüzde 85 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin payı vardı. Prof. Dr. Mehmet Kul Hocamla daha önce de görüşmüştük bu konu ile alakalı. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak buradan bir hisse almak istediklerini belirttiler. Şu anda yüzde 10 hisseyi Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne vermiş olduk. Böylelikle iki üniversitenin ortak çalışma yapacağı zemini oluşturmuş olduk. Ben hep söyledim Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin tüm imkânlarından iki üniversite de yararlanmalı diye. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.