Edirne'de 30 Hazine Arazisi Kiraya Verilecek

Arsa (ÇŞB) - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı | 15.11.2022 - 20:57, Güncelleme: 15.11.2022 - 20:57 4030+ kez okundu.
 

Edirne'de 30 Hazine Arazisi Kiraya Verilecek

Edirne İli Keşan İlçesi Gündüzler Köyü ve Türkmen Köyü sınırlarındaki 30 Adet Tarla 30 Kasım 2022 Tarihinde 20 Yıllığına Kiraya Verilecek
Edirne İli Keşan İlçesi Gündüzler Köyü ve Türkmen Köyü sınırlarındaki imar planı bulunmayan veya 1/5000 yada 1/1000 ölçekli imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait taşınmazların tarımsal üretim yapılmak üzere tarımsal amaçlı kooperatifler, tarım satış kooperatifleri ve tarımsal üretici birlikleri ile bunların üst kuruluşlarına kiraya verilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen 393 sayılı Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında aşağıda özellikleri belirtilen Kira Süresi 20 Yıl 20 Yıl taşınmazlar kiraya verilecektir. Başvuruların Alınması ve Degerlendirilmesi İdarece ilan edilen Hazine taşınmazları üzerinde tarımsal üretim yapmak isteyen kooperatifler, ilan süresi (01/11/2022 tarihinden itibaren 30/11/2022 günü mesai bitimine kadar) içerisinde Keşan Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi sona erdikten sonra gönderilecek bilgi ve belgeler kabul edilmeyecektir. Birden fazla başvurunun olması durumunda, katılımcı Kooperatiflere bildirilecek tarihte Milli Emlak Müdürlüğünde yapılacak arttırmada tarımsal amaçlı kooperatif, tarım satış kooperatifi, tarımsal üretici birlik yada bunların üst kuruluşlarının katılım bedeli teklifleri alınacaktır. İdarece alınan başvuru belgeleri, değerlendirilmek ve haksahipliği belirlenmek üzere başvuru süresinin bitiminden sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilecektir. İhaleye katılmak isteyen tarımsal amaçlı kooperatif, tarım satış kooperatifi, tarımsal üretici birlik yada bunların üst kuruluşlarının; Vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, kooperatif ana sözleşmelerini, özel hukuk tüzel kişilerinin, idare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşndan, ihalenin yıl için alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir Noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküsü veya vekaletnameyi vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerinin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını belirtir belgeyi vermeleri gerekir. İhaleye ait şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Keşan Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Başvuru belge ve formlarına www.milliemlak.gov.tr adresinden ulaşılabilir
Edirne İli Keşan İlçesi Gündüzler Köyü ve Türkmen Köyü sınırlarındaki 30 Adet Tarla 30 Kasım 2022 Tarihinde 20 Yıllığına Kiraya Verilecek

Edirne İli Keşan İlçesi Gündüzler Köyü ve Türkmen Köyü sınırlarındaki imar planı bulunmayan veya 1/5000 yada 1/1000 ölçekli imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait taşınmazların tarımsal üretim yapılmak üzere tarımsal amaçlı kooperatifler, tarım satış kooperatifleri ve tarımsal üretici birlikleri ile bunların üst kuruluşlarına kiraya verilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen 393 sayılı Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında aşağıda özellikleri belirtilen Kira Süresi 20 Yıl 20 Yıl taşınmazlar kiraya verilecektir.

Başvuruların Alınması ve Degerlendirilmesi

  1. İdarece ilan edilen Hazine taşınmazları üzerinde tarımsal üretim yapmak isteyen kooperatifler, ilan süresi (01/11/2022 tarihinden itibaren 30/11/2022 günü mesai bitimine kadar) içerisinde Keşan Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Başvuru süresi sona erdikten sonra gönderilecek bilgi ve belgeler kabul edilmeyecektir. Birden fazla başvurunun olması durumunda, katılımcı Kooperatiflere bildirilecek tarihte Milli Emlak Müdürlüğünde yapılacak arttırmada tarımsal amaçlı kooperatif, tarım satış kooperatifi, tarımsal üretici birlik yada bunların üst kuruluşlarının katılım bedeli teklifleri alınacaktır.
  2. İdarece alınan başvuru belgeleri, değerlendirilmek ve haksahipliği belirlenmek üzere başvuru süresinin bitiminden sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilecektir.
  3. İhaleye katılmak isteyen tarımsal amaçlı kooperatif, tarım satış kooperatifi, tarımsal üretici birlik yada bunların üst kuruluşlarının; Vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, kooperatif ana sözleşmelerini, özel hukuk tüzel kişilerinin, idare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşndan, ihalenin yıl için alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir Noterlikçe tasdik edilmiş imza sirküsü veya vekaletnameyi vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerinin ise tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını belirtir belgeyi vermeleri gerekir.
  4. İhaleye ait şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Keşan Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.
  5. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
  6. Başvuru belge ve formlarına www.milliemlak.gov.tr adresinden ulaşılabilir

Edirne HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.