İngiltere'ye ilk tahliye uçuşu yapıldı | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 16:13

İngiltere’ye ilk tahliye uçuşu yapıldı

TÜRK HAVA YOLLARI (THY) , YENİ TİP KORONA VİRÜSÜN MUTASYON RİSKİ NEDENİYLE UÇUŞLARINI DURDURDUĞU İNGİLTERE’YE TAHLİYE UÇUŞU DÜZENLEDİ.

İngiltere’ye ilk tahliye uçuşu yapıldı
Son Güncelleme :

25 Aralık 2020 - 14:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/ingiltereye-ilk-tahliye-ucusu-yapildi/45005/" title="facebook">

Türk Hava Yolları (THY) , yeni tip korona virüsün mutasyon riski nedeniyle uçuşlarını durdurduğu İngiltere’ye tahliye uçuşu düzenledi.

Mutasyona uğramış korona virüs türü nedeniyle İngiltere’de bulaş hızının artmasından dolayı, Türkiye’ye İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan yapılan uçuş seferleri geçen pazar alınan kararla geçici olarak durduruldu. Uçuşların durdurulmasının ardından Türk Hava Yolları İngiltere’nin başkenti Londra’ya bu gün saat 14.55 ‘te tahliye uçuşu düzenledi. Türk Hava Yollarının düzenlediği tahliye uçuşu ile İngiliz vatandaşları ülkelerine gönderildi.

THY resmi sitesinden duyuru yayımladı

THY’nin resmi sosyal medya hesabından “Birleşik Krallık ve Danimarka çıkışlı, Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcularımızın dikkatine” başlıklı duyuru yapıldı. Duyuruda, Birleşik Krallık ve Danimarka çıkışlı, Türkiye aktarmalı olarak başka ülkelere uçacak yolcuların varış ülkesi kurallarına göre uçuşa kabul edileceği belirtildi.

Aktarma yapacak yolcuların havalimanında bulunan aktarma alanından çıkmadıkları sürece PCR testinin gerekliliğinin bulunmadığını aktarılan duyuruda, “Varış noktasındaki PCR testi koşul ve kurallarında ülkeler arası farklılıklar yaşanabileceği için önceden tedbir almanızı öneririz” ifadeleri kullanıldı.