İmarhaber

İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Bağdat’ta anma töreni

GEÇTİĞİMİZ YIL 3 OCAK’TA ABD TARAFINDAN DÜZENLENEN OPERASYONLA ÖLDÜRÜLEN İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI KUDÜS GÜCÜ KOMUTANI KASIM SÜLEYMANİ İLE HAŞDİ ŞABİ ÖRGÜTÜ BAŞKAN YARDIMCISI EBU MEHDİ EL-MÜHENDİS, ÖLÜMLERİNİN YILDÖNÜMÜNDEN BİR GÜN ÖNCE IRAK’IN BAŞKENTİ BAĞDAT’TA DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI.

İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Bağdat’ta anma töreni
Google News
02 Ocak 2021 - 21:40

Geçtiğimiz yıl 3 Ocak’ta ABD tarafından düzenlenen operasyonla öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis, ölümlerinin yıldönümünden bir gün önce Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen törenle anıldı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta Haşdi Şabi örgütü, geçtiğimiz yıl 3 Ocak’ta Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis için anma töreni düzenledi. Geniş çaplı güvenlik önlemleri altında düzenlenen törene örgüt yetkilileri ve destekçileri katıldı. Süleymani, El-Mühendis ve korumalarının öldürüldüğü yerde düzenlenen törende ABD aleyhine sloganlar atıldı.

Törende konuşama yapan Haşdi Şabi Örgütü Başkanı Falih Feyyaz, İranlı General Süleymani ile El-Mühendis’in çizdikleri yolda devam edeceklerini vurgulayarak, “Cihat ve fedakarlık yolu uzun bir yoldur. Bizi yetiştirdiğiniz yolda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Süleymani ve El-Mühendis’in ölüm yıldönümü kapsamında yarın Bağdat’ta bulunan Tahrir Meydanı’nda gösteri yapılması bekleniyor.

İranlı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı El-Mühendis, 3 Ocak 2020’de Irak’ın başkenti Bağdat’taki Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında ABD tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu öldürülmüştü.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları