İmarhaber

İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları İmar Planı Değişikliği

İskenderun Körfezi (Adana-Mersin-Hatay) Bütünleşik Kıyı Alanları İmar Planı Değişikliği duyuruldu.

İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları İmar Planı Değişikliği
Google News
28 Nisan 2021 - 18:27

İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları Planı sınırlarında bulunan, Tarım ve Orman Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlar ile mutabık kalınan su ürünleri yetiştiricilik bölgelerine ait sınırların gönderildiği belirtilmekte olup söz konusu sınırlar ile 08.10.2015 tarihinde yapılan plan revizyonu kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına iletilen itirazlar İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları Planı kapsamında değerlendirilmiştir.

Adana, Mersin ve Hatay illerini kapsayan ve Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı 1 nolu Kararnamesinin 102. Maddesi kapsamında Bakanlığımızca 31.03.2021 tarihinde onaylanan “İskenderun Körfezi (Adana-Mersin-Hatay) Bütünleşik Kıyı Alanları İmar Planı Değişikliği” 28.04.2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası İlan Panosunda ve kurumsal internet adresinde 1 (bir) ay süreyle Mersin Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce askıya çıkarılmıştır.

Plan paftaları üzerinde aşağıda yer alan düzenlemeler yapılmıştır.

YUMURTALIK PLANLAMA BÖLGESİ

YUMURTALIK-CEYHAN PLANLAMA BÖLGESİ

27.02.2010 tarih ve 27506 sayılı resmi gazetede yayımlanan 01.02.2010 tarihli ve 2010/101 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla sınırları yeniden belirlenen Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi sınırı güncellenmiştir.

DÖRTYOL-ERZİN PLANLAMA BÖLGESİ

Liman Toplulaştırması sembolü eklenmiştir.

İSKENDERUN PLANLAMA BÖLGESİ

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce iletilen Su Ürünleri yetiştiricilik Alanı eklenmiştir.
 • İSDEMİR İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’nin talebi üzerine liman dolgu alanına ilişkin güncelleme yapılmıştır.
 • Liman Toplulaştırması sembolü eklenmiştir.

ARSUZ PLANLAMA BÖLGESİ

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce iletilen Su Ürünleri Yetiştiricilik Alanı eklenmiştir.
 • Arsuz Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün talebi üzerine, Arsuz merkezde yer alan Askeri Alan plan üzerinde gösterilmiştir.
 • Arsuz Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün talebi üzerine, İmar planı yapılarak onaylanan ve inşaat yapım aşamasında olan Madenli Balıkçı Barınağı plan üzerinde gösterilmiştir.

SAMANDAĞ PLANLAMA BÖLGESİ

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce iletilen Su Ürünleri Yetiştiricilik Alanları güncellenmiştir.

Plan Paftaları İndir

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları