Isparta'da Kiralık Hazine Arazileri

Arsa (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 07.06.2021 - 22:02, Güncelleme: 31.01.2022 - 21:02 2703+ kez okundu.
 

Isparta'da Kiralık Hazine Arazileri

Isparta Merkezde Bulunan 3 Adet Hazine Arazisi 30 Haziran 2021 Tarihinde 5 Yıllığına Kiraya Verilecek.
Aşağıda tapu bilgileri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait 3 adet taşınmazın tarımsal amaçla kullanılmak üzere, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi uyarınca, pazarlık usulü ile karşılarında yazılı tarih ve saatte Milli Emlak Müdürlüğü çalışma odasında toplanacak komisyon huzurunda kiralama ihalesi yapılacaktır. Kiralaması yapılacak taşınmaza ait şartname mesai saatleri içerisinde Isparta Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir. Posta ile yapılan müracaatlarda ihale saatinden sonra gelen teklifler kabul edilmez. İhaleye katılacakların ihale saatine kadar ihale komisyonu başkanlığına; a) Tebligat için Türkiye’de gösterilecek adres beyanı,b) Gerçek kişilerin T.C Kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını,c) Geçici teminata ait belge, (2886 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen teminatlar geçerli olup, bu teminatlara ilişkin belgelerin usulüne uygun düzenlenmiş olması gerekmektedir.d) Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı 2021 Yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir Noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerinin ise geçici teminata ilişkin belge ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi ve tatbiki imza örneklerinin verilmesi gerekmektedir. Gerçek şahıslar adına vekâleten katılacakların noter tasdikli vekâletnameleri ile birlikte komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir. Komisyon, gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
Isparta Merkezde Bulunan 3 Adet Hazine Arazisi 30 Haziran 2021 Tarihinde 5 Yıllığına Kiraya Verilecek.

Aşağıda tapu bilgileri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait 3 adet taşınmazın tarımsal amaçla kullanılmak üzere, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 51/g maddesi uyarınca, pazarlık usulü ile karşılarında yazılı tarih ve saatte Milli Emlak Müdürlüğü çalışma odasında toplanacak komisyon huzurunda kiralama ihalesi yapılacaktır.

Kiralaması yapılacak taşınmaza ait şartname mesai saatleri içerisinde Isparta Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.

Posta ile yapılan müracaatlarda ihale saatinden sonra gelen teklifler kabul edilmez.

İhaleye katılacakların ihale saatine kadar ihale komisyonu başkanlığına;

a) Tebligat için Türkiye’de gösterilecek adres beyanı,b) Gerçek kişilerin T.C Kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını,c) Geçici teminata ait belge, (2886 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen teminatlar geçerli olup, bu teminatlara ilişkin belgelerin usulüne uygun düzenlenmiş olması gerekmektedir.d) Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu yer Mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı 2021 Yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir Noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletnameyi vermeleri; Kamu Tüzel Kişilerinin ise geçici teminata ilişkin belge ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi ve tatbiki imza örneklerinin verilmesi gerekmektedir.

Gerçek şahıslar adına vekâleten katılacakların noter tasdikli vekâletnameleri ile birlikte komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir. Komisyon, gerekçesini kararda belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Isparta HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.