metro imar haber

Metro Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Belediye Meclisi ‘nde faaliyet raporu görüşmelerinde, İstanbul ‘a yapılacak 5 yeni metro hattının önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacağını söyledi.

İstanbul’da yapılacak 5 yeni metro hattı ile ilgili sözleşme imzalama aşamasına gelindiği, yakında da temellerinin atılacağı belirtildi. Başakşehir – Kayaşehir metro hattı 6 km, Bağcılar – Kirazlı – Küçükçekme-Halkalı metro hattı 9.7 km, Kaynarca-Pendik Tuzla metro hattı 12 km, Çekmeköy-Sultanbeyli ile Çekmeköy- Taşdelen metro hattı 17.8 km ve Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı 13 km olacak şekilde planlandı. Böylece 2019’un sonuna doğru İstanbul 400 km üzerinde raylı sisteme kavuşmuş olacak.

Başkan Topbaş, yeni metroların dünyanın en ileri teknolojisine sahip olduğunu dile getirerek, “Çok teknolojik yapılardan bahsettik, çok teknolojik sistemlerden bahsettik, en ileri teknolojileri kullanmaya çalıştığımızı bahsettik. Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy hattının daha güvenli olması açısından insansız sürücüsüz yaptık. Çok ileri bir teknoloji, dünya artık buna geçmekte. Türkiye’de de ilk defa İstanbul’da bu uygulanacak. Şu anda test sürüşleri yapılıyor. Sonuçlandığı zaman, güvenlik sınırları belirlendiği zaman devreye alıp İstanbullulara hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

 

İstanbul’da yapılacak 5 yeni metro hattı projeleriyle güzergahtaki gayrimenkul fiyatlarında artması büyük oranda artışlar beklenmektedir.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.