Karabük Milli Emlak 4 Adet Arsa Satacak

Arsa (ÇŞB) - Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı | 22.06.2021 - 23:49, Güncelleme: 04.02.2022 - 18:21 2555+ kez okundu.
 

Karabük Milli Emlak 4 Adet Arsa Satacak

Karabük Yenice İlçesinde Bulunan 4 Adet Hazine Arazisinin Satışı 7 Temmuz 2021 Tarihinde Yapılacak.
Aşağıda özellikleri yazılı taşınmaz malların satış ihaleleri 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatte Karabük İli Yenice Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak ihale komisyonu huzurunda yapılacaktır. İhaleye katılacak isteklilerin; tebligat için Türkiye de adres göstermeleri, gerçek kişilerin TC kimlik numarasını tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, Karabük Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü veya Yenice Malmüdürlüğünce (Karabük) verilen geçici teminat makbuzunu veya Banka Geçici Teminat Mektubunu (s ü r e s i z), yasal yerleşim belgesi ve T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan suretini, özel kişiler adına ihaleye gireceklerin ise nüfus cüzdan sureti, yasal yerleşim belgesi ve Noter tasdikli vekaletname örneğini, Tüzel kişiler adına ihaleye katılacaklardan tüzel kişiliğin İdare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından ve yahut benzeri mesleki kuruluştan 2021 yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletname ve nüfus cüzdan sureti ile, Kamu Tüzel Kişileri adına ihaleye katılacakların ise ayrıca tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge ile birlikte ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılacak müracaatlarda 2886 Sayılı Yasanın 37. maddesine göre hazırlanmayan teklifler ve 38. maddeye göre ihale saatine kadar verilmeyen teklifler ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir Hazineye ait taşınmaz mal satışlarında ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi talep üzerine ihale bedelinin ¼ peşin, kalan kısmına kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yıl içinde en fazla 8 taksitte ödenebilecektir. 4706 sayılı Kanunun 7. maddesi uyarınca Hazineye ait taşınmaz malların satış işlemlerinde herhangi bir vergi, resim, harç ve KDV alınmayacak olup, satışı takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmaz. Ancak ihale bedeli üzerinden %1 (yüzdebir) oranında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Hesabına ayrıca pay ödenir. Satışı yapılacak taşınmaz mallara ilişkin bilgileri içeren şartnameler mesai saatleri içinde Milli Emlak Şefliğindeki dosyalarından ücretsiz olarak görülebilir. Komisyon İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Bilgi Telefonları: 0.370.4245169-203-205 veya 0.370.7662610     Fax:0.370.7661290 Yenice İmar Haberleri
Karabük Yenice İlçesinde Bulunan 4 Adet Hazine Arazisinin Satışı 7 Temmuz 2021 Tarihinde Yapılacak.

Aşağıda özellikleri yazılı taşınmaz malların satış ihaleleri 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile karşılarında belirtilen tarih ve saatte Karabük İli Yenice Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği odasında toplanacak ihale komisyonu huzurunda yapılacaktır.

İhaleye katılacak isteklilerin; tebligat için Türkiye de adres göstermeleri, gerçek kişilerin TC kimlik numarasını tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri, Karabük Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü veya Yenice Malmüdürlüğünce (Karabük) verilen geçici teminat makbuzunu veya Banka Geçici Teminat Mektubunu (s ü r e s i z), yasal yerleşim belgesi ve T.C. kimlik numarasını gösterir nüfus cüzdan suretini, özel kişiler adına ihaleye gireceklerin ise nüfus cüzdan sureti, yasal yerleşim belgesi ve Noter tasdikli vekaletname örneğini,

Tüzel kişiler adına ihaleye katılacaklardan tüzel kişiliğin İdare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından ve yahut benzeri mesleki kuruluştan 2021 yılı içerisinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletname ve nüfus cüzdan sureti ile, Kamu Tüzel Kişileri adına ihaleye katılacakların ise ayrıca tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belge ile birlikte ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Posta ile yapılacak müracaatlarda 2886 Sayılı Yasanın 37. maddesine göre hazırlanmayan teklifler ve 38. maddeye göre ihale saatine kadar verilmeyen teklifler ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir

Hazineye ait taşınmaz mal satışlarında ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi talep üzerine ihale bedelinin ¼ peşin, kalan kısmına kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yıl içinde en fazla 8 taksitte ödenebilecektir.

4706 sayılı Kanunun 7. maddesi uyarınca Hazineye ait taşınmaz malların satış işlemlerinde herhangi bir vergi, resim, harç ve KDV alınmayacak olup, satışı takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmaz. Ancak ihale bedeli üzerinden %1 (yüzdebir) oranında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Hesabına ayrıca pay ödenir.

Satışı yapılacak taşınmaz mallara ilişkin bilgileri içeren şartnameler mesai saatleri içinde Milli Emlak Şefliğindeki dosyalarından ücretsiz olarak görülebilir. Komisyon İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Bilgi Telefonları: 0.370.4245169-203-205 veya 0.370.7662610     Fax:0.370.7661290

Yenice İmar Haberleri

Karabük HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve imarhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.