Keçiören Belediyesinden altı ayda 2 bin 192 vatandaşa terapi hizmeti | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 18:30

Keçiören Belediyesinden altı ayda 2 bin 192 vatandaşa terapi hizmeti

KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT ALTINOK

Keçiören Belediyesinden altı ayda 2 bin 192 vatandaşa terapi hizmeti
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 12:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kecioren-belediyesinden-alti-ayda-2-bin-192-vatandasa-terapi-hizmeti/44370/" title="facebook">

Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi, altı ayda 2 bin 192 vatandaşa hizmet verdi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Aile Terapi Merkezimiz yüz yüze görüşme usulüyle bin 176, telefonla görüşme usulüyle ise bin 16 vatandaşımıza hizmet verdi. Altı ayda toplamda 2 bin 192 vatandaşımız bu hizmetimizden yararlandı. Aile danışmanlığı, çocuk danışmanlığı, yetişkin danışmanlığı ve ergen danışmanlığı gibi 4 branşta terapilerimiz ücretsiz olarak devam ediyor” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından altı ay önce hizmete açılan Aile Terapi Merkezi, aile danışmanlığı, çocuk danışmanlığı, yetişkin danışmanlığı ve ergen danışmanlığı branşlarında toplam 2 bin 192 vatandaşa hizmet verdi. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Aile Terapi Merkezi’nin toplumsal ihtiyaca yönelik önemli bir hizmet merkezi olduğunu anımsatarak, “Günümüzde en çok tedavi talebinin olduğu, en çok randevunun alındığı müesseseler psikolojik danışmanlık merkezleri haline geldi. Bu noktada tedavilerin fiyatları çok yüksek. Biz de bu duruma çözüm noktasında nasıl bir katkı sunarız diye düşündük ve Aile Terapi Merkezi hizmete açtık. Çocuklar, gençler, aileler ve çiftler için danışmanlık ve psikolojik destek hizmeti vermeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Pandemi sürecinde psikolojik danışmalık hizmeti veriyoruz”

Altınok, ayrıca yeni tip korona virüs salgını ile birlikte birey ve toplum psikolojisinde meydana gelen tahribatın onarılması için Aile Terapi Merkezi’nin önemli çalışmalar yaptığına dikkati çekerek şunları söyledi:

“Pandemi süreci toplumumuzda psikolojik yönden bir tahribat oluşturdu. Covid-19 dediğimiz dünyanın başına bela olan bu virüsün ülkeler nezdinde siyasi, ekonomik ve psikolojik etkileri gözle görülür derecededir. Devletler bu tahribatı onarmak için çalışmalarını yapıyorlar. Bu süreçte insanlarımız evlerine hapsedildi. Hiç ummadıkları, daha önce yaşamadıkları bir durumla karşı karşıya kaldılar. Çocuklar, gençler ve yaşlılar uzun süre evlerinde kaldılar. Bu durumun psikolojik sonuçlarını onarmak için elimizi taşın altına koyduk, Aile Terapi Merkezimiz yoğun bir şekilde hizmete devam ediyor.”