Kısıtlama sonrası Afyonkarahisar terk edilmiş şehir görünümüne büründü | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 20:06

Kısıtlama sonrası Afyonkarahisar terk edilmiş şehir görünümüne büründü

YURT GENELİNDE OLDUĞU GİBİ AFYONKARAHİSAR’DA DA KORONA VİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DÜN GECEDEN BU YANA DEVA EDEN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SONRASI KENT ADETA HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ. KENT MERKEZİ İLE BİRLİKTE ŞEHİR BAĞLANTI YOLLARINDA TARİHİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI.

Kısıtlama sonrası Afyonkarahisar terk edilmiş şehir görünümüne büründü
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 12:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kisitlama-sonrasi-afyonkarahisar-terk-edilmis-sehir-gorunumune-burundu/30565/" title="facebook">

Yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında dün geceden bu yana devam eden sokağa çıkma kısıtlaması sonrası kent adeta hayalet şehre döndü. Kent merkezi ile birlikte şehir bağlantı yollarında tarihi görüntüler ortaya çıktı.

Kentte (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği kentte, polis ve jandarma ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Kısıtlama kapsamında yollar ve kavşaklarda kontrol noktaları oluşturan ekipler araçlarda ve yayalarda belge kontrolü ile birlikte kimlik sorgulaması yaptı. Kısıtlama kararına vatandaşların çoğunlukta uyduğu gözlenirken, boş kalan cadde ve sokaklar ise adeta terk edilmiş şehir görünümü verdi. Kısıtlama kapsamına Afyonkarahisar halkının büyük çoğunlukta uyduğu görülürken, sokağa çıkanların ise genelde hastaneye gidenler ile İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamına giren çalışan ve izinli kişiler olduğu görüldü.