Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 05:36

Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı

ÜLKE GENELİNDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI DEVAM EDERKEN BARTIN’DA DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE SOKAK HAYVANLARININ AÇ KALMAMASI İÇİN BESLENME NOKTALARINA YEM VE MAMALAR BIRAKILDI.

Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 14:55

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/kisitlamada-sokak-hayvanlari-unutulmadi-2/30715/" title="facebook">

Ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken Bartın’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince sokak hayvanlarının aç kalmaması için beslenme noktalarına yem ve mamalar bırakıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde cuma akşam saat 21.00’de başlayıp Pazartesi sabahı 05.00’e kadar devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlamasında Bartın’da ki sokak ve sahiller boş kaldı. Kısıtlamada sokak hayvanlarının aç kalmaması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında kent merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda güvercinler için yemleme yapıldı. Mugada sahilindeki sahipsiz köpekler içinde farklı noktalara mama bırakıldı.

Sokak hayvanlarının aç kalmaması için kısıtlama süresince birçok bölgede yem ve mama bırakma çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.