agustos son gün

Konut Fiyatları Artacak Yatırımcıların Dikkatine

Gayrimenkul sektörünün durulduğu şu son günlerde dikkatli yatırımlar yapmak kazandıracak. Yaz tatili dönemini iyi değerlendirerek tatil rehavetine kapılmayın, kârlı çıkın…
Özellikle apart ya da stüdyo diye tabir edilen küçük daireler şu an hem fiyat olarak makul hem de çıkarılan yeni yasayla artık yapılması yasaklanıyor. Bu fırsatı değerlendirip küçük bir stüdyo daire almak ve kira olarak değerlendirmek olumlu bir seçeneklerimiz arasında.

Stüdyo Dairelerin Ortalama Metrekare Fiyatları ise Şöyle:

Bölge Satılık Metrekare Fiyatı
Beylikdüzü 2.550 TL.
Başakşehir 3.750 TL.
Kurtköy 2.950 TL.
Tuzla 3.100 TL.
Kartal 3.500 TL.
Avcılar 2.650 TL.
Çekmeköy 3.200 TL.
Esenyurt 1.800 TL.
Silivri 2.200 TL.

konut artisi

 

 

Konut kredilerinin şu dönemlerde çok uygun faiz oranlarıyla sunulması alıcıyı cezbediyor. 2017 yılının en uygun konut kredisi veren bankalarını daha önceki yazımızda sizler için değerlendirmiştik. Hem vade seçeneklerinin 360 aya kadar uzatılabilmesi hem de faiz oranlarındaki düşüş tam da konut sahibi olunabilecek en uygun zaman olduğunun göstergesi… Konut kredilerinde uygulanan faiz oranları ve son bir yılda zoraki aşağı çekme çalışmalarından sonra, ekonomi dünyasında zararına konut kredi kullandırıldığı belirtiliyor.

konum

Tabii ki en kıymetli gayrimenkul yatırımı her zaman ki gibi arsadır. Bu seçeneği de gözden kaçırmamak gerekir. Yapmayı düşündüğünüz bir gayrimenkul yatırımı planınız varsa bunu Ağustos sonuna kadar beklemeden yapmanızı “imarhaber” olarak tavsiye ederiz. İstanbul ‘da arsa yatırımı için Silivri, Arnavutköy ve Çatalca; Ankara ‘da ise Eskişehir yolu üzeri, Ovacık ve Temelli gözlemlediğimiz yerler arasında en önde gelen bölgeler.

 

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.