çanakkale köprüsü

Çanakkale Köprüsüne Büyük Yatırım

Çanakkale ‘nin Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında inşa edilecek ve dünyanın en uzun asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelinin atılmasının ardından Arap yatırımcıların bölgeye olan ilgisinin çektiği gözükmektedir.

İstanbul dan sonra  Çanakkale bölgesini ilgisini çektiği  arsa ve arazi  yatırımları yaptıkları görünmektedir.Suudi Arabistan ve Katarlı yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Çanakkale de dünyanın en uzun köprüsünü  yapılmaktadır.Trakya’dan Ege ve Akdeniz ’e uzanan ulaşım hattında Çanakkale ’yi Marmara Bölgesi ’nde çok önemli konuma taşıyacak köprü, 10 milyar liranın üzerinde yatırımla hayata geçirilecek.Bununla birlikte etrafında ülkeyi geliştirmeye yönelik faaliyetler içinde olan Çanakkale de aynı zamanda Türkiye’nin  ikinci bir boğaz şehridir. Yurt dışı yatırımcılar da bunu görmekte  ve yatırımcılara cazip gelip yatırımlarını buraya kaydırmaktadır.

Çanakkale de dünyanın en uzun köprüsünü  yapılması ile ulaşımın  kolaylıkların sağlanmasıyla da yabancı yatırımcıların en büyük gözde olmaktadır.

Ayrıca Cevatpaşa mahallesi ‘de 290 parsel ve sit alanı olarak anılan merkez bölgesindeki bazı yerlerin de imara açılması için belediye meclisine teklif verildiği öğrenildi.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 yorum “Çanakkale Köprüsüne Büyük Yatırım”