İmar Haber

TÜRKİYE ve DÜNYADA VAKA SAYISI
COVID-19 SON DAKİKA HABERLERİ
imarhaber.com Sağlıklı Günler Diler!

Korona virüs, ikamet tercihlerini değiştirdi

ORONA VİRÜS PANDEMİSİ NEDENİYLE SAKİN ŞEHİRLERDEKİ EVLER VE ÖZELLİKLE MÜSTAKİL KONUTLARIN DEĞERİ ARTTI. YAŞANAN BU SÜREÇTE İNSANLARIN ARTIK EV ALIRKEN DAHA DİKKATLİ VE TİTİZ DAVRANDIĞINI BELİRTEN KUŞADALI EMLAKÇILARDAN AHMET ULUDAŞ “BİR ZAMANLAR BAZILARI İÇİN SADECE BARINACAK YER OLARAK TERCİH EDİLEN İKAMETLER ARTIK HERKES İÇİN YAŞANILACAK YER OLARAK GÖRÜLMEYE BAŞLANDI. BU DA İYİ YAŞAM MAHALLİ ÖZELLİĞİ TAŞIYAN EVLERİN FİYATLARINI YÜKSELTTİ” DEDİ.

Korona virüs, ikamet tercihlerini değiştirdi
Google News
20 Ocak 2021 - 9:30

Korona virüs pandemisi nedeniyle sakin şehirlerdeki evler ve özellikle müstakil konutların değeri arttı. Yaşanan bu süreçte insanların artık ev alırken daha dikkatli ve titiz davrandığını belirten Kuşadalı emlakçılardan Ahmet Uludaş “Bir zamanlar bazıları için sadece barınacak yer olarak tercih edilen ikametler artık herkes için yaşanılacak yer olarak görülmeye başlandı. Bu da iyi yaşam mahalli özelliği taşıyan evlerin fiyatlarını yükseltti” dedi.

Son dönemlerde virüs salgını ve ardından yaşanan depremlerin ardından özellikle Kuşadası’nda kiraların ve konut fiyatlarının arttığına işaret eden emlakçı Ahmet Uludaş, “Gerek iklimi, gerekse doğal güzellikleri ve her mevsim dışarıda yaşanabilir özellikleri nedeniyle başta Kuşadası ve Didim gibi sahil beldeleri olmak üzere Aydın ili ciddi manada değer kazandı. Bir zamanar rezidanslarda yaşamak isteyenler, daha çok müstakil ve önünde ekip biçebileceği avlulu evleri tercih etmeye başladı. Metropol kentlerden gelen göçlerle birlikte Ege Bölgesi’nin gözde şehirlerinden Aydın genelinde ciddi bir değer artışı var. Bu artışın önümüzdeki dönemde de devam edeceğine umuyoruz” diyerek önümüzdeki süreçte şehirden köye tersine göç olmasının beklendiğini kaydetti.

Gelişen internet de tercihleri değiştirdi

Korona virüs salgını öncesinde insanların evleri sadece barınmak için iş yerlerini ise çalışmak için kullandığını kaydeden Ahmet Uludaş, “Artık internetten çalışmanın yaygınlaşması ile evlerimiz hem yaşam mahalli hem de iş yerimiz oldu. Bu nedenle evlerde aranan özellikler de arttı. Bu kapsamda müstakil evler ve geniş daireler daha çok tercih ediliyor” diyerek artık ev alımlarında tercihin değiştiğini söyledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları

    Google News