İmar Haber

TÜRKİYE ve DÜNYADA VAKA SAYISI
COVID-19 SON DAKİKA HABERLERİ
imarhaber.com Sağlıklı Günler Diler!

Mahkeme Bursa’nın İmar Planını İptal Etti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kumyaka mahallesinde Mudanya Belediyesi’ne ait hizmet alanında yaptığı imar planı değişikliği mahkemeden döndü.

Mahkeme Bursa’nın İmar Planını İptal Etti
Google News
07 Ocak 2020 - 19:33

Mahkeme Mudanya Belediyesini haklı buldu!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kumyaka mahallesinde yaptığı imar planı değişikliği mahkemeden döndü. Bursa 1. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediyesi’nin tadilen plan değişikliği yapma yetkisinin bulunmadığı, “belediye hizmet alanı” olarak belirlenen alanın tamamen kaldırıldığı gerekçesiyle açılan davada; Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin; Mudanya Belediyesi’ne ait hizmet alanında yaptığı imar planı değişikliğine RET kararı verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi,Kumyaka Mahallesinde Mudanya Belediyesi Meclisi tarafından uygun bulunmayan plan değişikliğinin uygun olduğu şeklinde karar almış, Mudanya Belediyesi de konuyu yargıya taşımıştı.

Bursa 1. İdare Mahkemesi kararı gecikmedi:

“Ortada ilçe belediyesi tarafından yapılmış bir plan değişikliği bulunmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesince doğrudan uygulama imar planı yapıldığı görülmüş olup, bu haliyle Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kumyaka Köyü Mankafa mevki 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı değişikliği yapılmasına ilişkin dava konusu kararında hukuka uygunluk bulunmadığı sonucuna varılmaktadır” diyerek, yürütmeyi durdurma ve iptal kararı verdi.Mudanya BB Karardan Memnun

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Belediyemize ait hizmet alanında onay vermemiş olmamıza rağmen alınan kararın yanlışlığı mahkeme tarafından da kabul edilmiştir. Büyükşehir’i öncelikle ilçemiz genelinde yetki ve sorumluluklarını yerine getirmeye, sonrasında da kanunlara saygılı olmaya davet ediyorum. Söz verdiğim gibi Mudanya’nın ve Mudanyalının hakkını korumak için mücadelemizi sürdüreceğim” dedi.

Mudanya İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
SON EKLENEN FİRMALAR
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları

Google News