Mamak'ta kar teyakkuzu | 23 Nisan 2024İmar Haber

23 Nisan 2024 - 13:22

Mamak’ta kar teyakkuzu

MEVSİMİN İLK KARININ BAŞKENT’TE DÜŞMESİYLE BİRLİKTE, MAMAK BELEDİYESİ OLUŞTURDUĞU BİN KİŞİLİK KAR VE BUZLA MÜCADELE EKİBİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI.

Mamak’ta kar teyakkuzu
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 13:20

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mamakta-kar-teyakkuzu/44478/" title="facebook">

Mevsimin ilk karının Başkent’te düşmesiyle birlikte Mamak Belediyesi’nin oluşturduğu bin kişilik kar ve buzla mücadele ekibi çalışmalara başladı.

Mamak’ın yüksek kesimlerinde ilk kar mesaisini gerçekleştiren ekipler, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını gerçekleştirerek olası aksaklıkları giderdi. Ana arterler ve kaldırımlar başta olmak üzere yoğunluğun fazla olduğu yerlere öncelik veren ekipler, Mamak’ın her bölgesinde olası kazaları engellemek adına tuzlama ve yol temizleme çalışmaları gerçekleştirdi. Soğuk ve yağışlı havaya karşı tüm önlemlerin alındığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Kar yağışının devam etmesi veya artması durumunda ekiplerimiz teyakkuzda olacak. Amacımız Mamaklı vatandaşlarımızın günlük hayatını aksamadan devam ettirebilmesini sağlamak” dedi.

Kışın yaşanabilecek sorunların önüne geçebilmek için 64 mahallede 4 adet 4×4 kar küreme, 12 kamyon, 10 kamyon tuzlama, 14 adet kazıyıcı- yükleyici kepçe, 2 loder,4 greyder, 54 kamyon, kamyonet, 5 kaldırım küreme aracından oluşan kar ve buzla mücadele filosu, meteorolojinin uyarıları doğrultusunda hazır kıta olarak görev bekleyecek. Kar yağışının yoğunlaştığı zamanlarda vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturuldu. Vatandaşlar Mamak Belediyesi Çözüm Merkezi’ni (444 0 149) arayarak oluşan olumsuz durumları da bildirebilecek.