Mamak'ta karantina günleri kültür şölenleri ile renkleniyor | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 08:30

Mamak’ta karantina günleri kültür şölenleri ile renkleniyor

MAMAK’TA KARANTİNA GÜNLERİ EĞLENCEYLE RENKLENİYOR. MAMAK BELEDİYESİ, COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NEDENİYLE HAFTA SONLARINI EVDE GEÇİREN İLÇE SAKİNLERİ İÇİN GÜZEL BİR SÜRPRİZ HAZIRLADI.

Mamak’ta karantina günleri kültür şölenleri ile renkleniyor
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 14:30

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/mamakta-karantina-gunleri-kultur-solenleri-ile-renkleniyor/51523/" title="facebook">

Mamak’ta karantina günleri eğlenceyle renkleniyor. Mamak Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta sonlarını evde geçiren ilçe sakinleri için güzel bir sürpriz hazırladı.

Belediye Halk Oyunları ekipleri her hafta sonu bir mahallede farklı yörelerin halkoyunları gösterileri ile coşkuyu Mamaklının ayağına getiriyor.

Mamaklılara moral oluyor

Mamak Belediyesi vatandaşların evde kalarak da eğlenebilmeleri için çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenliyor. Belediye, her hafta sonu farklı bir mahallede halk oyunları ekibini sokak sokak gezdirerek sanatlarını sergilemelerine olanak tanıyor. Korona virüs sebebiyle kültür ve sanat faaliyetlerini genelde online olarak gerçekleştirdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarında mahallelerde vatandaşlara moral vermek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Gösterilerin korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştiğinin altını çizen Köse, “Başta Mamak’ımızın güzellikleri olmak üzere, ülkemizin tüm güzelliklerini tüm renklerini yaşatmaya sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özümüzü kaybetmeden, milli değerlerimizi inşallah geleceğe taşıyacağız” dedi.