İmarhaber

Muğla Yatağan’da Satılık Hazine Arazileri

Muğla İli Yatağan İlçesi sınırları içerisinde yer alan Hazineye ait taşınmazların, Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi, 30 Haziran 2021 tarihinde yapılacaktır.

Muğla Yatağan’da Satılık Hazine Arazileri
134 views
04 Haziran 2021 - 0:58

Muğla İli Yatağan İlçesi sınırları içerisinde yer alan, haberimizin altında görselde, (görsele tıklayarak-dokunarak büyük resmi görebilirsiniz) yeri ve nitelikleri belirtilen, Hazineye ait 1 ve 2 sıra nolu taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45. Maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi, yapılacaktır.İhale yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde Yatağan Milli Emlak Şefliğinde İhale Komisyonunca yapılacaktır.

İhalelere iştirak etmek isteyenler, geçici teminatı yatırdıklarına dair makbuz ya da 2886 sayılı Kanunun 27 nci maddesine uygun hazırlanmış banka teminat mektubunu (süresiz, limit içi), Nüfus cüzdanı aslı veya tasdikli örneği ile Yerleşim Yeri belgesini, vekaleten katılacakların Noter Tasdikli Vekaletnameyi, Tüzel kişiler ise belirtilen belgelere ek olarak İdare
merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından veya benzeri mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde (cari yıl) alınmış sicile kayıtlı olduğuna dair belge, noter tasdikli Yetki Belgesi ve imza sirkülerini ihale saatine kadar İhale Komisyonuna teslim etmeleri gerekmektedir. (Belgelerin aslı veya noter tasdikli suretlerinin ibrazı gerekmektedir.) Banka teminat mektubu verilmesi halinde teminat mektubunun süresiz limit içi olması ve teyit yazısının ibrazı gerekir.

Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı Kanunun 37. Maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce İhale Komisyonuna ulaşması şarttır. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden İhale Komisyonu sorumlu değildir. Telefaksla ve elektronik posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

4706 sayılı Kanun gereğince Hazine tarafından yapılan taşınmaz satış işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan (KDV karar pulu ve tapu harcı) muaftır. Satışı yapılan taşınmaz satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisine tabi değildir.

4706 sayılı Kanun gereğince taşınmaz mal satışlarında ihale bedeli peşin ödenebileceği gibi talep edilmesi halinde sözleşme yapılarak taksitle ödenebilecektir. Taksitlendirme halinde satış bedelinin ¼ ‘ü (dörtte biri) peşin, kalanı en fazla 2 yılda eşit taksitlerle kanuni faizi ile ödenir. Taksitle ödeme halinde borcun tamamı ödenmeden tapuda ferağı verilemeyecektir.

İhalelere ait şartnameler mesai saatleri içerisinde Yatağan Milli Emlak Şefliğinde ücretsiz olarak görülebilir.

Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İrtibat Tel: 0252 572 51 01

Yatağan İmar Haberleri

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

İmara açılacak yerler, imarı planlanan yol, hastane, metro güzergahları, değerlenecek bölgeler, imar planları