sahibinden hesap hırsızlığı

Sahibinden Hesaplarını Çalıyorlar Ama Neden ?

Milyonlarca kullanıcıya hitap eden ilan sitesinde büyük açık.

İnternet korsanları (hackerlar) sahibinden üyeliği bulunan vatandaşları hedef aldı. Bir çok kişinin hesabı çalındı. Sitede bulunan şifre değişikliği açığından yararlanan korsanlar; hesap sahibinin onayı olmadan şifresini değiştiriyor.

Mail adresinize siz değiştirmediğiniz halde gelen mesajlara DİKKAT !

Bu şekilde bir e-mail alırsanız mutlaka zaman geçirmedin güvenlik açığı bulunan siteyi arayarak durumdan haberdar ediniz.
Çünkü bu mailden sonra adınıza ilanlar açılacak ve en pahalı dopingler yine dolandırılan başka vatandaşların kartları kullanılarak satın alınacak.

sahibinden hırsız

Hesabınızı çalan internet korsanıyla hiç bir şekilde irtibat kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü yüzsüzlük diz boyu olduğundan en iyisi adli makamlara direk başvurmak.

Adli makamlara başvurmadığınız taktirde adınızı ve üyelik bilgilerinizi kullanan internet korsanları olaydan sıyrılmayı başarıyor. İlerleyen tarihlerde hesap bilgilerinizde başkasının kredi kartı bilgileri kullanıldığından; kredi kartının esas sahibi sizi dolandırıcılıktan mahkemeye vermiş oluyor.

sahibinden maduru

Bu dolandırıcılık olaylarının üzerinden bir seneden fazla zaman geçmesine rağmen her hangi bir güvenlik önlemi geliştiremeyen sitenin kullanıcılarının hesap güvenliğine kendilerinin dikkat etmesi gerekiyor.

Uygun Fiyata Arsa İlanı Açıyorlar !

Kaporasını Alıp Kaçıyorlar !

Bu yöntemde ise satışa konu mal daire, arsa ya da otomobil olduğundan maddi zarar çok daha fazla oluyor. İnternet korsanları bu yönteme “kapora ceplemek” diyorlar. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Genel Başkanı yaptığı açıklamada “Bu konuda bize ulaşan çok sayıda şikayet var. Dolandırıcılar Türkiye’de en çok ziyaret edilen ikinci el satış sitelerini tercih ettiğinden satışa sunulan ürünlerin çoğu başka sitelerden kopyalanmış. Ucuz fiyata kanan vatandaşlarımız da üzülerek söylüyorum ki kolayca dolandırılıyor.” dedi.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.