Şiddetli rüzgar beton direkleri yıktı, kabinleri yerinden söktü | 18 Nisan 2024İmar Haber

18 Nisan 2024 - 04:07

Şiddetli rüzgar beton direkleri yıktı, kabinleri yerinden söktü

AFYONKARAHİSAR’DA AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLAYAN VE GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTIRAN ŞİDDETLİ RÜZGAR BETON DİREKLERİ YIKTI, KABİNLERİ YERİNDEN SÖKTÜ. RÜZGARDAN DOLAYI ÇÖP KONTEYNERLERİ VE SEYYAR ESNAFLARIN SİMİT SATIŞ ARABALARI DA YOLLARA DEVRİLDİ.

Şiddetli rüzgar beton direkleri yıktı, kabinleri yerinden söktü
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 4:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/siddetli-ruzgar-beton-direkleri-yikti-kabinleri-yerinden-soktu/57234/" title="facebook">

Afyonkarahisar’da akşam saatlerinde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini artıran şiddetli rüzgar beton direkleri yıktı, kabinleri yerinden söktü. Rüzgardan dolayı çöp konteynerleri ve seyyar esnafların simit satış arabaları da yollara devrildi.

Kent merkezinde gece geç saatlerde hızı zaman zaman yaklaşık 30 kilometreye kadar çıkan şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar sebebiyle Atatürk caddesinde orta refüjdeki beton bir elektrik direği ağacın üzerine devrilirken, olay esnasında sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı yolun boş olması her hangi bir kazanın yaşanmasının önüne geçti. Kenttin en işler caddelerinin başında gelen Milli Birlik caddesinde ise seyyar esnafların simitçi ve el arabaları devrildi. Anıtpark önünde bulunan belediyeye ait otobüs kart dolum noktası olarak kullanılan kabinde rüzgardan nasibini alarak devrildi. Rüzgar nedeniyle bir çok bölgede yollara devrilen çöp konteynerleri ise trafikte tehlike oluşturdu. Belediye ekipleri ise kent merkezinde temizlik çalışması başlatarak devrilen malzemelerin yollardan kaldırılması için yoğun uğraş verdi.