Türkiye Gayrimenkul Sektörü

Türkiye Gayrimenkul Sektörü“Expo Turkey by Qatar”Da

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Doha ‘da 19-21 Nisan’da düzenlenecek “Expo Turkey by Qatar“ da, Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtacak.

Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığı bu fuarla dünya sahnesine çıkıyor. İki büyük ülke, ekonomik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve bölgede etkin bir ticari güç olmak amacıyla bir araya geliyor.

 

Expo Turkey by Qatar, Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği olanaklarını artırmayı hedeflerken, Bu iki ülkenin Körfez Bölgesi’ndeki diğer ülkelere yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendiriyor.

Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER),yapılan açıklamaya göre, Katar Ulusal Kongre Merkezinde, Türkiye ‘den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşecek “Expo Turkey by Qatar” da stratejik partner olarak yerini alan GYODER, Katarlı yatırımcılara Türkiye ve Türkiye’deki yatırım fırsatlarını duyuracak.

 

Yabancı yatırımcıya yönelik “1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması”, “KDV muafiyeti sağlanması” gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini aktarıldı, “Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulün bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Expo Turkey by Qatar“, Katar’ın başkenti Doha ‘da 19-21 Nisan’da düzenlenecek.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkında yorum “Türkiye Gayrimenkul Sektörü“Expo Turkey by Qatar”Da”