Van Büyükşehir Belediyesi doğrudan satın alma işlerini internete taşıdı | 19 Haziran 2024İmar Haber

19 Haziran 2024 - 04:38

Van Büyükşehir Belediyesi doğrudan satın alma işlerini internete taşıdı

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İLKESİ DOĞRULTUSUNDA DOĞRUDAN SATIN ALMA YOLUYLA YAPILAN TÜM İŞLERİ İNTERNET ORTAMINA TAŞIDI. SİTE İÇİN HAZIRLANAN KULLANIM KILAVUZU İSE ESNAF VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DAĞITILDI.

Van Büyükşehir Belediyesi doğrudan satın alma işlerini internete taşıdı
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 14:10

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/van-buyuksehir-belediyesi-dogrudan-satin-alma-islerini-internete-tasidi-2/46871/" title="facebook">

Van Büyükşehir Belediyesi şeffaf belediyecilik ilkesi doğrultusunda doğrudan satın alma yoluyla yapılan tüm işleri internet ortamına taşıdı. Site için hazırlanan kullanım kılavuzu ise esnaf ve Sivil Toplum Kuruluşlarına dağıtıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak doğrudan satın alma işlerinin tamamını internet ortamına taşıdı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen uygulamaya ihale.van.bel.tr üzerinden üye olacak esnaf istediği işe teklif verebilecek, teklifi verdikten sonrada teklifin her aşamasından haberdar olabilecek. Bu işlemleri yaparken Van Büyükşehir Belediyesine gitmesine gerek kalmayacak. Ocak 2021 tarihinde başlayacak olan uygulama için Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kullanım kılavuzu hazırladı. Hazırlanan kılavuzları Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Erkan Akın tarafından başta Van Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığına esnaflara dağıtılmak üzere bırakıldı. Program hakkında ise STK başkanlarına bilgilendirme yapıldı. Yapılan uygulamanın esnaf ve iş adamları tarafından memnuniyetle karşılaşılacağını belirten STK başkanları şeffaf belediyecilik adına atılan bu adımın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.